1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

חשוב לדעת: הנחיות חדשות לתחבורה הציבורית בעידן הקורונה

בעקבות הזינוק בתחלואה, גם התחבורה הציבורית נכנסת למתכונת קורונה בניסיון לצמצם את ההידבקות. עד תפוסה של 50 אחוז בלבד ועד השעה עשר בלילה | סגן השר: "אנחנו מדללים את התחנות באמצעות איסוף לאורך הצירים ותגבורי הקווים"

קובי בורנשטיין, ט"ז תמוז תש"פ 08/07/2020 21:30

מודל ה-50 אחוז חיטוי אוטובוס. אילוסטרציה חיטוי אוטובוס. אילוסטרציה צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מירי רגב, סיכמה עם משרד הבריאות והמל"ל על הפעלת מערך האוטובוסים במודל של 50%.

על פי הסיכום, באוטובוסים יישארו מזגנים פועלים וחלונות פתוחים היכן שניתן. בנוסף, משרד התחבורה יקיים פיקוח על שמירת ההוראות על ידי הנוסעים ותהיה הקפדה על עטיית מסכות וריחוק בין הנוסעים. קווי התחבורה הציבורית יסיימו פעילותם במהלך ימי השבוע בשעה עשר בלילה. הקווים יפעלו עד כניסת השבת בימי שישי ויחזרו לפעילות במוצ"ש. 

התחבורה הציבורית תפעל היום כסדרה, ללא שינוי בזמני הפעילות ובתפוסת הנוסעים. החל ממחר, יום חמישי, ה-09.07.2020, התחבורה הציבורית תפעל תחת ההגבלות הבאות: תפוסה של עד 50% ממקומות הישיבה, פעילות התחבורה הציבורית תסתיים באמצע השבוע בשעה 22:00. בימי שישי היא תפעל תפעל עד כניסת שבת ובמוצאי שבת גם אחרי השעה 22:00, בתפוסה של עד 50%. תתוגבר פעילותם של קווים מרכזיים ובשעות העומס.

רכבת ישראל תמשיך לפעול בהתאם למתווה הקיים של רכישת שוברים מראש. אוטובוסים שיוצאים ממתחמי הרכבת ימשיכו לפעול גם אחרי השעה 22:00.

בהמשך לסיכום עם משרד הביטחון, חיילים יכולים לנסוע באוטובוסים בימי ראשון עד השעה 12:00 ובימי חמישי החל מהשעה 12:00. בשאר השעות יעלו על היסעים פרטיים בלבד. כמו כן, חיילים יוכלו לעלות לרכבת ישראל בימים ב, ג ו-ד בלבד.

השרה רגב מסרה במסיבת עיתונאים: "הצלחנו בעבודה מאומצת לשפר את מודל הפעלת האוטובוסים שהוצע. נתוני התחלואה העולים מחייבים שינויים ואני קוראת לציבור להפגין סבלנות והבנה ולשמור על כללי ההתנהגות והריחוק כדי למנוע הדבקות".

רגב אמרה כי הנחתה "להוסיף עוד כלים לרשת האוטובוסים כדי למנוע שיבושים הצפויים בעקבות הגבלת התפוסה. אני קוראת למשרד האוצר להגיע להבנות מהירות עם מפעילי התחבורה הציבורית. תודה והערכה מיוחדת לנהגי האוטובוסים, לבעלי החברות, לאנשי רכבת ישראל וכלל החברות במשרד התחבורה, שנמצאים בחזית העשייה וההתמודדות מול נגיף הקורונה".

סגן שר התחבורה אורי מקלב אמר במסיבת העיתונאים: "אם לא יהיה דילול עצמאי בנוסעי התחבורה הציבורית ומשמעת בריאותית קפדנית של הציבור אין אפשרות לספק את קווי השירות בצורה סדירה כאשר פועלים בחמישים אחוזי תפוסה בכלי הרכב. התחבורה הציבורית - היא המנוע של המשק, ישנם אנשים שלא יכולים לצאת לעבודה או לבקר חולים ללא תחבורה ציבורית". 

"המתווה הקיים שאישר המל"ל הוא הדבר שיכול להביא להפעלת המשק בימים האלה, כל השימוש בקווי השירות הוא לצרכים חיוניים" אמר סגן השר וציין כי השינוי מהחלטה הראשונה היא תוספת של חמישים אחוזים בתפוסת האוטובוסים הרגילים וכמאה וחמישים אחוזים באוטובוסים המפרקיים. "ללא המתווה הזה מחולל ההדבקה בתחנות היה גדול יותר, אנחנו מדללים את התחנות באמצעות איסוף לאורך הצירים ותגבורי הקווים". ציין סגן השר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;