1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

כך נמנעה העיר בני ברק מסגר נוסף

העיר בני ברק הצליחה לעת עתה להימנע מסגר נוסף, הפעיל החברתי אברשה אוחיון מסביר כי זאת בזכות פעילותו של ראש העיר רובינשטיין שמנהל נכון את המאבק מול הגורמים הרלוונטים

אבשלום (אברשה) אוחיון, י"ז תמוז תש"פ 09/07/2020 23:37

ממגננה למתקפה כוחות משטרה בסגר על בני ברק כוחות משטרה בסגר על בני ברק צילום: דוברות המששטרה

חברים יקרים

1.7.2020 – הממשלה החליטה להטיל סגר על העיר בני ברק בשל עלייה בתחלואה ברחבי העיר. עשרות אלפי תושבי העיר מתלוננים, אנחנו מנסים לצאת לעבודה ואין עם מי לדבר. עסקים בעיר נסגרו, שוטרי מרחב דן הגיעו לסגור את בתי הכנסת בשל ההגבלות שהוטלו על ידי הממשלה. ראש העיר בראיונות הביע את התנגדותו הנחרצת לסגר, אך בממשלה החליטו למרות זאת להטיל סגר על העיר.

הכותרת הזאת יכלה להיות אמיתית.

כולנו זוכרים את הסגר הקודם על העיר בני ברק, כולנו רואים מה קורה בביתר ובאלעד, כמה סובלים תושבים מהסגר ומהעובדה שהם מוגבלים בתנועה, מהעובדה שבתי הספר ומוסדות החינוך נסגרו.

ודווקא בשל כך, אני רוצה לשבח את עיריית בני ברק, ואת העומד בראשה אברהם רובינשטיין, כשלצדו חמ"ל הקורונה העירוני, אנשי לשכתו וצוות ההסברה, שעובדים בכל העת לשמור על האיזונים שבין שמירה על חופש התנועה של תושבי העיר ומניעת הסגר על העיר בני ברק ומאידך ניסיון מתמיד ובלתי נלאה להוציא חולים מהעיר ולשמור על הנחיות משרד הבריאות בכל תחומי החיים בעיר כדי לקטוע את שרשרת ההדבקות כל זה תוך שמירה על הכלכלה העירונית שנשארת בפעילות.

כל זה לא היה קורה אם ראש העיר רק היה עולה בתקשורת להתראיין ולמחות נגד הסגר שתכננו להטיל על העיר.
ולכן, כשרואים היום סגירת בית כנסת על ידי העירייה, הלב נחמץ, אך האחריות למען העיר ולמען עולם התורה מחייבת לסגור מקום אחד שלא עומד בכללים בכדי להציל את עיר שלמה ולמנוע סגר והשבתה כללית של כל מוסדות התורה המרחפת על העיר.

ואני חייב לומר לכם שרשויות שונות הגיעו לעיר בני ברק כדי ללמוד איך עיר של 200 אלף תושבים מצליחה לפעול כך בצורה מוצלחת, וגם הממשלה רואה את הפעילות העירונית ומבינה שזה הפתרון ולא הטלת סגר כולל שיכביד על תושבי העיר.
ולכן אני רק רוצה לומר לפרנסי העיר, תודה רבה. תמשיכו כך כי בסוף מדובר בהצלת חיים אמיתית ולא במשחקי מילים.

אבשלום (אברשה) אוחיון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אפשר פירוט איך באמת ניצלנו מסגר, כי זה מהפך אדיר על המבט לעירייה  

  בני ברקי שנפגע מהסגר הראשון

 2. אברשה. הפעם אתה ענייני וקולע למטרה.  


 3. אברשה גבר!!! כל מילה פנינה!!!!  

  דוד

 4. בזכות אלו שלא הולכים להיבדק נינצל משלטונות הרשע  

  יענקי

 5. הלוואי על עירנו הסגורה ביתר עילית  

  חיים שעי'

;