1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

מתקפה חרדית: "נתניהו אחראי על אכיפה בררנית כנגד החרדים"

עיתון 'המבשר' יוצא במתקפה חריפה על הממשלה והעומד בראשה. במאמר בכותרת ראשית מואשם רה"מ כמי שהחליט בחסות התפשטות הקורונה 'לסמן' את הציבור החרדי באמצעות החלטות קבינט הקורונה ולהציגו כמי שמפיצו ברחבי הארץ | 'בחדרי' עם המאמר התקיף

ארי קלמן, י"ח תמוז תש"פ 10/07/2020 07:30

ממשיכים בדיבורים בנימין נתניהו/ חרדים עם מסכות בנימין נתניהו/ חרדים עם מסכות צילום: אוליבר פיטוסי/דוד כהן, פלאש 90

"נהפכנו למרמס ע"י הממשלה שמטילה סגרים על ערים ושכונות חרדיות", עיתון 'המבשר', המזוהה עם נציג שלומי אמונים, סגן השר מאיר פרוש, יוצא במתקפה חזיתית כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות המשך התנהלות הסגרים עם אישור הסגרים על ריכוזים חרדים בירושלים ובית שמש.

"אישי ציבור בכירים בציבור החרדי מתחו אמש ביקורת חריפה ונזעמת על ראש הממשלה בנימין נתניהו שהחליט בחסות התפשטות נגיף הקורונה 'לסמן' את הציבור החרדי באמצעות החלטות קבינט הקורונה ולהציגו כמי שמפיצו ברחבי הארץ", נכתב בכותרת הראשית של הביטאון.

במאמר הוסבר כי "כנגזרת מכך אנו עדים לאיפול מוחלט סביב הקריטריונים בחסותם נקבע איזו עיר תיכנס לסגר ועל איזו שכונה יוטלו מגבלות. באופן לא מפתיע, כשמדובר בערים חרדיות – כל העיר נכנסת להסגר מלא. כשמדובר בערים מעורבות – השכונות החרדיות בלבד נכנסות לסגר, וכשמדובר בערים חילוניות ננקטים צעדים חלופיים".

"העובדה הזאת", הוסיפו, "הולכת ונעשית ברורה ככל שחולפים הימים, ובאחרונה נשמעה על כך ביקורת ראשונית, ומעודנת מעט, מצד עיתונאים בכלי התקשורת המובילים בציבור הכללי, שתוהים בקול מדוע ממהר ראש הממשלה נתניהו להטיל סגר על ערים או שכונות חרדיות, אך כשמדובר בשכונות חילוניות היא נוקטת במגוון רחב של פתרונות אחרים, ובלבד שלא תיאלץ לכלוא את התושבים בבתיהם".

"ההכפשה העובדה שכל הסגרים שהוטלו עד עכשיו, הוטלו רק על אוכלוסייה חרדית וערבית, זועקת לשמים", צוטטו 'אישי ציבור שאינם יודעים את נפשם אל מול מסע ההכפשה המתוזמן והמתוזמר שמנוהל על ידי ראש ממשלת ישראל בכבודו ובעצמו, מתוך מטרה לרמוס, להשפיל ולהכות בציבור החרדי מכה נמרצת, תוך השחרת התדמית באופן שיהיה קשה מאוד לתקן גם בעוד עשרות שנים'.

הם הוסיפו, "זה כל כך שקוף, כשזה היה בבני ברק סגרו עיר שלמה, לא בדקו לפי שכונות. כשזה הגיע לירושלים סגרו לפי שכונות. כשתחלואה התגברה בערים כמו תל אביב או אור יהודה, חיכו בשקט עד שתהיה ירידה בתחלואה, איפה שנתניהו יכול להכות בחרדים – הוא מכה, ונוצר מצב שכמעט ואין יישוב חרדי אחד בארץ שלא טעם את טעמה המר של הכליאה הלא צודקת, המשפילה והמכלילה שמבצעת ממשלת ישראל בראשותו ובניצוחו האישי".

עוד נטען בעיתון 'המבשר' כי "באלעד ובביתר התעלמו מפניותיהם החוזרות והנשנות של ראשי הערים, בבת ים לעומת זאת, אפשרו לראש העיר לקבוע בעצמו את מתווה היציאה מהמשבר, והממשלה קיבלה את החלטותיו בלי להתווכח בכלל. כך גם נולדה האכיפה הסלקטיבית והאגרסיבית בערים החרדיות סביב עטיית המסכות. בעוד שבערים החרדיות אנו רואים אכיפה אכזרית, לא פחות מכך, בערים החילוניות האכיפה שואפת לאפס – וגם כשהיא קיימת היא נעשית בכפפות של משי - באמצעות הצעת מסכות. בתל אביב השוטרים מחלקים מסכות לעוברים והשבים, ובשכונות החרדיות בירושלים - דו"חות".

עוד צוטטו הגורמים, "ראש הממשלה בהתנהלותו, ובדרך בו הוא הולך, רומס את המגזר החרדי בצורה שלא נראתה פה מעולם, פשוט דוחק את הציבור החרדי לפתרונות לא רצויים, ולא ירחק היום שבו העמדה הזאת, שכיום נמצאת בשולי המחנה, תלך ותמצא את עצמה במרכז. אנשים פשוט יפסיקו להיבדק לקורונה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבר'ה המדינה הזאת הוקמה כדי לחסל את החרדים  

  ח.

  • "היסטוריה"שמלמדים אתכם בכויללים הא? 

   עוד חרדי נבער

 2. המשפט האחרון- זה האמת -אנשים פשוט יפסיקו להיבדק לקורונה".----אין שום סיבה לתת הלחי לביבי הנרקסיסט  (ל”ת)

  בעלזער

  • אמת. כבר אמר רובינשטין ראש עירית ביתר למה להיבדק? (ל”ת)

   צענזר

 3. טוב ליהודים  

  טוב ליהודים

 4. ביבי תתעורר כל הפייק תוצאות של הקורונה זה בשביל להוריד אותך  


 5. חרדים עלק  


  • מטומטם (ל”ת)


  • אבל כנראה שיש להם אינטרנט.... תגובה עלק (ל”ת)

   דדון

 6. הגיע הזמן שנבין את זה המדינה לא שלנו אנחנו בגלות ועוד בימי בין המצרים  

  לומדת

  • אז תלכו כבר לאוקראינה 

   כרטיסי טיסה עלינו

 7. טיפשים!  

  שימי

 8. תפסיקו ולהתחכם ,להתבכיין, אם הולכים במסכה מלאה המשטרה לא קורה כלום  

  התחכמת, נענשת!

  • יש כאן יד מכוונת  


  • אתה מתחכם! תפסיקו להיבדק ודי. מסכות לא רלוונטית כלל לתוצאה. (ל”ת)


 9. די לבכיינות. די לשקרים. המדינה מצילה את החרדים מעצמם. כל בר דעת מבין את זה. אל תתנו לפוליטיקאים ועורכי עיתונים מטעמם להסיח את הדעת מהעובדות. מה לעשות שאחוז התחלואה בקרב החרדים גבוה במיוחד?? תגידו תודה שדואגים לכם, תשמרו על עצמכם ועל משפחותיכם במקום להשתלח בהחלטות מקצועיות גם אם הם לא תמיד מוצאות חן בעינכם.  (ל”ת)

  חרדים, די לזעקות הקוזק הנגזל

 10. טעות פטאלית בהבנת המציאות  

  א

 11. סתם שאלה  

  יוסי

 12. הכעס עצום אבל...  

  אלי

  • כמה ערים חילוניות נסגרו? 


 13. מאיר פרוש מתחנף למפיצי הקורונה  


;