1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

רבה הראשי של איראן הורה לסגור את כל בתי הכנסת

הגל השני מכה גם באיראן. הרב הראשי הורה על סגירת כל בתי כנסת עד להודעה חדשה "איסור גורף להתפלל במנין בבתים ובכל מקום אחר, איסור גמור לערוך מסיבות או אירועים שונים", כתב הרב לקהילות

יענקי פרבר, י"ח תמוז תש"פ 10/07/2020 09:01

הגל השני בית הכנסת פולה צ׳ובי בטהרן בית הכנסת פולה צ׳ובי בטהרן צילום: באדיבות המצלם

רבה הראשי של איראן, הרב יהודה גראמי, הורה ליהודי איראן לסגור את בתי הכנסת כמו בגל הראשון של השתוללות נגיף הקורונה, שהביא למותם של מספר אנשים בקהילה היהודית.

בעוד איראן מתמודדת עם גל שני של הקורונה, ועל פי נתונים רשמיים שמתפרסמים באיראן, קרוב ל-12,000 מתים מנגיף הקורונה באיראן, הרב גראמי לא לוקח סיכון, וכמו בגל הקודם, הוא הורה לסגור את כל בתי הכנסת.

הרב גראמי.

במכתב שפרסם לחברי הקהילות היהודיות. כתב הרב: "לסגור עוד פעם את כל בתי המדרשות ובתי הכנסת, בגלל גל שני של קורונה וסכנת נפשות, איסור גורף להתפלל במנין בבתים ובכל מקום אחר, איסור גמור לערוך מסיבות או אירועים שונים, מי שחייב לומר קדיש, ירבה בלימוד תורה ונתינת צדקה, ופטור מלומר קדיש במנין".

כמו כן, ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרב פסק כי יש לצום בשבעה עשר בתמוז כרגיל. הרב כתב: "הוריתי כי בניגוד לצום תענית אסתר, הצום של שבעה עשר בתמוז, הוא צום חובה, ומדברי נביאים רק אנשים שמרגישים חולשה או סימפטומים של מחלה או שהיו בקרבת חולה ונמצאים בבידוד לא יצומו, שאר הציבור צריך לצום".

בית הכנסת פולה צ׳ובי בטהרן הבירה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חליצה מיוחדת  

  יהודה

  • חחחחח (ל”ת)


 2. חסר פה כזה רב או אדמו"ר  

  בערצ'י

  • ב"ה. נראה לי שאתה חילוני (לא דתי) (ל”ת)

   יוסף

  • ממש כך  

   פרסי

  • אתה מתגעגע לסבלות הגולה? אלפיים שנה לא מספיק לך? (ל”ת)

   ארץ חמדה

 3. מחשש לארועי טרור  

  פינחס הכהן

 4. אשריך הרב גראמי שליט"א יהי רצון שנזכה לחסות בצלך  

  רפאל

;