1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

אלפים הפגינו בתל אביב; המשטרה לא התערבה

תמונות מקוממות הערב מכיכר רבין המפורסמת בתל אביב, למרות שניתן אישור ל-1800 מפגינים, אלפים גדשו את הכיכר כפי שגם ניתן לראות בתמונות, די בצפיפות. המשטרה כצפוי באופן מקומם ומפלה, לא עשתה דבר ונתנה לה להתנהל עד לסיומה

קובי ברקת, י"ט תמוז תש"פ 11/07/2020 23:20

כאילו אין קורונה מחאה בכיכר רבין בתל אביב מחאה בכיכר רבין בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ברקע הנתונים המדאיגים על נתוני החולים בנגיף הקורונה, העולים מידי יממה ובניגוד לאישור המשטרה שניתן רק ל-1,800 מפגינים, ועל אף ההבטחה כי ההפגנה לא תישא גוון פוליטי, רבבות בני אדם הפגינו הערב (מוצ"ש) בכיכר רבין בתל אביב בעקבות המשבר הכלכלי, והניפו שלטים בגנות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בין היתר נכתב בשלטים "אין מצב - נאשם בפלילים לא יהיה ראש ממשלה". עוד הוסיפו: "אנחנו רוצים לקבל את הכסף, ונמשיך להיאבק עד שנראה את הכסף בחשבונות".

בהפגנה נעדר ריחוק בין המפגינים, והמארגנים הפצירו בנוכחים במקום להקפיד ולשמור על מרחק.

התנהלות המשטרה בהפגנה עוררה זעם רב בציבור, שכן לטענת רבים במידה והיתה זו ל"ע הלוויה חרדית או אירוע חרדי, המשטרה הייתה ממהרת לאכוף את ההנחיות ולקנוס את המשתתפים.

המשטרה, יחד עם מארגני המחאה, הסדירו מראש את התנאים לקיום ההפגנה, כך שיישמר הסדר הציבורי ותתקיים הקפדה על ההנחיות. המארגנים מסרו כי "ההפגנה באה לבטא את המצוקה וחוסר האונים של ציבור גדול מאוד בחברה הישראלית וכאות הזדהות, למעלה מ- 1000 עסקים בכל רחבי הארץ ייסגרו את שעריהם בשעה 20:00. ההפגנה היא הפגנה כלכלית א-פוליטית, ללא נאומים של פוליטיקאים או ראשי ארגונים אלא הפגנה של העם שיגיע וידבר מהלב עם סיפורים אותנטיים מהשטח".

במהלך ההפגנה עלה לנאום מוטי זורגר, נהג הסעות חרדי שאמר: "גם אנחנו בענף ההסעות 20,000 איש חסרי אונים, ואנחנו דור חדש של עניים. עניים עם מכוניות יפות ודירות יפות, עניים שעד לפני חמשה חודשים עזרנו לכולם".

הם הוסיפו והבהירו: "אנחנו רואים בממשלת ישראל והעומד בראשה אחראי לכישלון עד עתה בביצוע התוכניות הכלכליות וקוראים לממשלה להתעשת, לתקן את התכנית בהתאם לדרישותינו ולהוציא את התכנית הכלכלית לפועל באופן מיידי. אנו קוראים לציבור הרחב לממש את זכותו להפגין ולהגיע לכיכר רבין הערב תוך שמירה על הוראות משרד הבריאות של עטיית מסכה לאורך כל הערב ושמירה על ריחוק חברתי ולהשמע להוראות משטרת ישראל", כך המארגנים.

המשטרה מדווחת על הפרת הסדר הציבורי וחסימת כבישים עם סיום המחאה, כאשר עם סיומה של המחאה "שהתנהלה ברישיון", עשרות מהמפגינים הגיעו לצומת עזריאלי בתל אביב ומבצעים חסימה של הציר. המשטרה במקום ופועלת להזרמת התנועה לצירים חלופיים. "פעם נוספת קוראת המשטרה למפגינים להימנע מהפרת הסדר הציבורי ולהישמע להוראות השוטרים".

מחאה בכיכר רבין בתל אביב מחאה בכיכר רבין בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מחאה בכיכר רבין בתל אביב מחאה בכיכר רבין בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מחאה בכיכר רבין בתל אביב מחאה בכיכר רבין בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מחאה בכיכר רבין בתל אביב מחאה בכיכר רבין בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מחאה בכיכר רבין בתל אביב מחאה בכיכר רבין בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לחילונים את מחלות הם מחוסנים ושומרים על הכללים  (ל”ת)

  בצל הקורונה

 2. להביא את רכב הבואש ולפנות. אההה הם לא חרדים אין צורך  

  ישראל

 3. בקיצור חרדי ירדפו במדינה הזאת לא משנה מה  

  יודא

 4. מפקד המשטרה עדיין טוען שהאכיפה היא עניינית?  


 5. עד מתי נראה תמונות שונות בהפגנות של חרדים וחילונים  (ל”ת)


 6. "המשטרה במקום, ופועלת להזרמת התנועה לצירים חלופיים"  


 7. שששש... אנחנו חרדים, אסור לנו אפילו להתלונן.  (ל”ת)


;