1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

המשגיח תוקף את הממשלה: "תמיד נטפלים לעידית"

המשגיח הגר"ח מישקובסקי בשיחה שנשא לתלמידי ישיבת 'אורחות תורה' התייחס בדבריו לאלו שמאשימים את החרדים בהתפרצות הקורונה ואמר כי "כבר היה לעולמים, וזה דרכם של האנשים, עושים את כל העוולות ומיד מפנים את האצבע על העידית - 'החרדים אשמים'"

משה ויסברג, כ' תמוז תש"פ 12/07/2020 13:24

מחפשים את מי להאשים בקורונה המשגיח הגר"ח מישקובסקי המשגיח הגר"ח מישקובסקי צילום: דוד זר

המשגיח הגאון הצדיק רבי חזקיהו מישקובסקי התייחס בשבוע שעבר בשיחתו לתלמידיו בני ישיבת 'אורחות תורה' ליחס המפלה של הממשלה בכל היחס לבתי כנסיות וצורכי הדת, כמו כן הגיב לביטוים שנאמרים ע"י גורמים עוינים במל"ל, המאשימים את החרדים בהתפרצות הנגיף, ואומר, תמיד מאשימים את החרדים. 

בתחילה הביא המשגיח סיפור שמראה שכך היה כבר בעבר וסיפר על הגאון רבי זאב אידלמן זצ"ל יליד בריסק וידידו מנוער של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן זצ"ל, שסיפר שבעיר בריסק הייתה תופעה קבועה שמידי פעם היו פורצות שריפות וכל פעם היה נשרף חצי מהעיירה - כל פעם חצי אחר, וראו שזהו עונש משמים.

"ואז אמרו בבריסק שהסיבה לכך היא משום שהיה זמן שהיה שם הרבה צרות וראשי העיר שלחו שליחים לבדוק על מה ארע הדבר ועל מה באות הצרות והם יצאו לבדוק בלילות לעושים במחשך מעשיהם הרעים מי הוא הגורם לדבר, וכשהם הגיעו לבית של הב"ח שהיה שם הרב הם ראו שהבית חשוך והדבר היה לפלא בעיניהם - רב של עיר שהולך לישון ואינו לומד בלילה?! והם תלו בו את האשמה ומיד ביום המחרת (שהיה זה יום שישי) הם גרשו אותו עם כל חפציו מהמקום".

"והאמת הייתה שבני העיר לא שילמו לב"ח את המשכורת שלו ולכן לא היה לו כסף להאיר את הבית בלילות והוא היה עולה לעליית ביתו ולומד שם לאור הירח, ובגלל הקפידא שהייתה שם על שזילזלו בכבוד הב"ח באו עליהם השריפות".

"כך זה דרכם של האנשים - הם עושים את העוולות והעבירות ואח"כ מאשימים את הרב... אתם המיתם את עם ה'. וכמו גם בימינו שכאשר מחפשים את מי להאשים בהתפשטות הקורונה ומיד מפנים את האצבע על העידית - 'החרדים אשמים'... וכמו שגם קבעו זאת בהתחלה בחוק שבבתי הכנסת התירו עד חמישים איש ובאירועי התרבות התירו עד מאתים וחמישים איש". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שמצפצף על ההוראות הוא החוטא. גם אם יש לו צווי קנעפלאך  

  מתלמידי הגרח, אבל בגרתי ב"ה.

 2. אמת אמת אמת !!!!!!!!!! ישר כוח גדול לרב על הדברים החשובים!!  (ל”ת)

  א

 3. כל זמן שהיושבים בראש (ראו תמונה!!!!!!!!!) ללא מסכות - כל האזהרות נטולי תוקף ממשי!!!!!!!!  

  דוד

 4. כל זמן שיש תלמידים מובהקים הרי זה כאילו מרן הגראיל זצוקל עדיין חי איתנו  (ל”ת)

  כל ימי הזקנים אשר האריכו ימים אחרי יהושע

 5. גירסא חדשה ומעניינת  

  עם הארץ

;