1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. חינוך ילדים

מכתבו של ילד: למה לאמא מותר ולי לא?

לפעמים אנו לא שמות לב שישנן אוזניים קטנות ששומעות ומחקות אותנו בכל מילה • "מכתבו של ילד" ייתן לך את המראה ממבט עיניו של בנך האהוב

חני לוין, כ"א תמוז תש"פ 13/07/2020 11:07

הורות בעידן הקורונה ילד קורא ספר ילד קורא ספר צילום: pixabay

הרהורים מליבו של ילד מתקופת הקורונה

אמא יקרה, עוד מעט והכל נגמר, אני מקווה שתחזיקי מעמד, אני רוצה להגיד לך כמה דברים שיושבים לי בלב לילות וימים. אני מעדיף להגיד לך כי כל הזמן את אומרת שמה שיש בלב צריך להגיד וזה לא טוב לשמור בבטן אז אני מבקש ממך אמא, אל תעלבי וגם אל תכעסי. אבל אני רוצה לשאול אותך בכנות, זה כיף לך שהילדים שלך נמצאים אתך בבית?

למה לפעמים אני שומע אותך מספרת לסבתא שושנה שיוצאים לך קרניים ונמאס לך מהקורונה! ולסבתא שולי את מספרת שאנחנו כאלה מתוקים וחמודים? אני ממש לא מבין אותך לפעמים.

בליל הסדר חיבקת אותי והיית שמחה ואמרת לי שאת אוהבת אותי. ושלשום ששכחתי לסדר את החדר צעקת עלי ואמרת לי כל מיני מילים...

אני לא מבין לפעמים, מה, לאימהות ולאבות מותר להגיד כל מה שהם רוצים? כשהרמתי יד על חני שהפריעה לי וציירה לי במחברות, באת ואמרת שצריך לדבר ונתת לי כאלה מכות.. אז למה לך מותר ולי לא? תגידי לי אני מבטיח אותך לחקות.

עוד דבר אמא, אבא סיפר לי שהקורונה זה וירוס ממש ממש קטן שאי אפשר לראות אותו בכלל, שאין מה לדאוג ומה לפחד, ושאני יכול לישון ברוגע בלי לדמיין אז למה שדיברת עם אבא בערב שמעתי אותך אומרת שכולם אומרים שהמצב מדאיג, ואת לא מסכימה שהוא ילך לעבודה?

אז קורונה זה באמת דבר לא נורא? אני אומר לך אמא, אני כל כך מבולבל, לא מהבלגן שיש בבית כל הזמן. אני אף פעם לא ראיתי את אבא כל כך מתוסכל, הוא מעשן הרבה סיגריות ויושב במרפסת וכל הזמן האוזן שלו ברדיו ובאפרכסת.

מה יש לו לשמוע כל הזמן? משהו עומד לקרות? משהו מסוכן? אמא אני ממש מבקש ממך, תרגיעי אותי באמת, תגידי לי גם שאני טוב וחמוד, תסתכלי כמה אני מנסה, אני גם מאד דואג לך שאת לחוצה רוחצת ידיים עם סבון כל שניה, אבל אמא יש לי בשבילך הצעה, אולי אם יש כמה ימים להיות ביחד לפני שנחזור שוב ללימודים. תוכלי קצת להסתכל עלי ולרוות ממני נחת?

כי אני אוהב אותך אמא! וקשה לי שלא טוב לך אני מנסה לעשות דברים כדי שהכל יהיה בסדר אבל אני לא מצליח לעשות סדר אז מה את אומרת אמא יקרה? תמצאי לי כמה דקות ביום? רק בלהיות,

אני מבטיח לך שלא תתאכזבי ואותי את ממש תאהבי, ממני בנך שאוהב אותך...

מוקדש באהבה לכל האימהות היקרות והמסורות שבוודאי עושות מעל ומעבר!

יוכי דנחי – תומכת רגשית רב תחומית מנחת הורים- מומחית למשמעת וסמכות, שיטת אימהות מודעת.

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;