כ' סיון התשפ"ד
26.06.2024
על רקע המחקרים החדשים

הרופאים דורשים ממשרד הבריאות: מסכות N95 לצוותים

יו"ר ארגון רופאי המדינה טוען כי בעקבות הממצאים החדשים בהם נחשף כי הווירוס מתפשט באוויר, "יש צורך בבחינה מחודשת של נושא ההתמגנות האישית של הרופאים" והוא דורש למגן את הצוותים עם מסיכות N95 בהן קיים כרגע מחסור

הרופאים דורשים ממשרד הבריאות: מסכות N95 לצוותים
ייצור מסיכות N95 בשדרות צילום: יוסי, פלאש 90

הממצאים החדשים לפיהם הוירוס מתפשט באוויר מדאיגים את הרופאים, והם דורשים מסיכות יעילות יותר: ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירו-כירורגיה ילדים בבית החולים שיבא וסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית, העביר דרישה למשרד הבריאות למגן את הרופאים בציוד מתקדם יותר, כאשר לדבריו הצעד המיידי הוא לספק להם מסיכות N95 בהן קיים כרגע מחסור, וזאת לאור הממצאים החדשים לפיהם הוירוס מתפשט באוויר ולא מועבר רק באמצעות נתזי רוק.

במכתב ששלח למשרד הבריאות מביע ד"ר פלדמן חשש שאם אמנם נכונה ההערכה העדכנית שנגיף הקורונה מתפשט גם באוויר ולא רק בצורה טיפתית, אזי "יש צורך בבחינה מחודשת של נושא ההתמגנות האישית של הרופאים". פלדמן ציין בדבריו כי רבים מהרופאים בישראל הם מעל גיל 55 וגם עם מחלות רקע ולכן נכללים בקבוצת סיכון.

כמו כן, אמר ד"ר פלדמן לאתר N12, כי "לאור העלייה במספר אנשי הצוות הרפואי שנכנסו לבידוד, נדרש משרד הבריאות לספק לרופאים ולאיות ציוד מגן מתאים יותר".

במכתב ששלח למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי ולד"ר ארז און, ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות, נקרא המשרד להיערך לרכש מסיבי של מסיכות N95 שבהן קיים מחסור. "לאור העובדה שאנשי הצוות הרפואי עובדים בסביבה עתירת קורונה, אבקש לשקול להרחיב את השימוש במסיכות N95, בוודאי לאוכלוסיות בסיכון מקרב אנשי הצוותים הרפואיים כמו גיל מבוגר ומחלות רקע".

עוד אמר ד"ר פלדמן: "הצוותים המטפלים בחולי קורונה ממוגנים היטב, אך יש לבחון את הצורך בשדרוג מיגונם של שאר הצוותים המגיעים מדי יום לסביבה רוויית קורונה כמו בתי החולים. יש לזכור שרבים מהרופאות והרופאים מבוגרים, חלקם עם מחלות רקע, ועל כן בחינה זו מתבקשת".

קורונה מסיכות רופאים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד