1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ח"כ שאשא-ביטון הצביעה נגד הקואליציה ותודח מתפקידה

דקות לאחר הדיון בוועדת הקורונה בה הצביעו רוב החברים בניגוד לדרישתו של ראש הממשלה נתניהו שהורה לא לעלות להצבעה את פתיחת חדרי הכושר, שיגר יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר מכתב בהול ליו"ר ועדת הכנסת בדרישה להדיח את חברת הכנסת שאשא ביטון מתפקידה באופן מיידי

ארי קלמןכ"א תמוז תש"פ 13/07/2020 14:54

"נגמר הסיפור שלך בליכוד" מיקי זוהר מיקי זוהר צילום: עדינה ולמן דוברות הכנסת

בניגוד לדרישת ראש הממשלה, יושבת ראש הוועדה המיוחדת להתמודדות עם נגיף הקורונה אישרה את פתיחת חדרי הכושר והבריכות, כאשר בקואליציה מבקשים להדיחה מתפקידה.

הוועדה מצביעה בדקות אחרונות (שני), בעד פתיחת מכוני הכושר והבריכות, בזמן שראש הממשלה הביע התנגדות ודרש מחברת הכנסת שאשא ביטון במפורש שלא לעלות את הסעיף להצבעה.

קודם כינוס הוועדה, נקראה יושבת ראש הוועדה לפגישה דחופה עם ראש הממשלה וביסומה פורסמה הודעה לפיה ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין החליטו לגבש תו סגול מחמיר מיוחד לצמצום ההתקהלויות סביב הבריכות ובכך לפתוח את בריכות השחייה הלא מקורות תוך תגבור האכיפה במקומות אלה. כאשר חדרי הכושר יישארו לעת-עתה סגורים ויפוצו כלכלית בהתאם.

בתום דיון הוועדה ולאחר שחברי הכנסת הצביעו בניגוד לעמדת הממשלה, הודיע יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, כי בכוונתו להדיח את חברת הכנסת שאשא ביטון מראשות ועדת הקורונה. הנציגים החרדים התפלגו בהצבעתם, כאשר חבר הכנסת משה אבוטבול הצביע נגד עמדת הקואליציה ואילו חבר הכנסת אליהו ברוכי נמנע בהצבעה.

דקות לאחר הדיון ועוד קודם כינוס הוועדה לאישור הרביזיה, שיגר יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר מכתב בהול ליו"ר ועדת הכנסת בדרישה להדיח את חברת הכנסת שאשא ביטון מתפקידה באופן מיידי. בדבריו אמר חבר הכנסת זוהר: "נגמר הסיפור שלך בליכוד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קשוט עצמך תחילה  

  א. קליין

 2. זוהר  


 3. תחילת נפילה  

  יוסי

 4. הדיונים בוועדה הגיעו למסקנה הזאת. הפוך מהחלטת הממשלה. כל הכבוד ליפעת שאשא. ועדות הכנסת הם לא הצגה. יש דיונים מקצועיים עם משרדי ממשלה וגורמים מוסמכים וכך היתה ההחלטה. אז מה עם ביבי ודרעי דואגים לבריכה שלהם בקיסריה וספסופה? אז צריכה לקפוץ לפי האיומים?  (ל”ת)


 5. ח"כ שאשא ביטון  


;