1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

צפו בתיעוד: הלינץ' שנעשה לפקחים בבית ג'אן

פקחי רשות הטבע והגנים הגיעו היום לשמורת הר מירון לפעילות ומצאו עצמם מוקפים בהמון מתושבי בית ג'אן הסמוכה, שלא איפשרו להם להתקדם או לשוב על עקבותיהם. לפני כחודשיים בוצע באזור לינץ' אלים נוסף ביהודים

חני לוין, כ"א תמוז תש"פ 13/07/2020 19:34

עד מתי? הרכב ההפוך הרכב ההפוך צילום: רשות הטבע והגנים

פקחי רשות הטבע והגנים שהגיעו ברכב בליווי שוטרי מתפ"א לשמורת הר מירון לפעילות של הדבקת צווים, מצאו את עצמם מוקפים בהמון מתושבי בית ג'אן הסמוכה שלא איפשרו לפקחים להתקדם או לשוב על עקבותיהם.

צמד הפקחים שחשו סכנה נטשו את הרכב שנהפך והועלה באש על ידי חלק מהתושבים שאף יידו אבנים.

הרכב הבוער. קרדיט: רשות הטבע והגנים

מכונית הפקחים ההפוכה. קרדיט: רשות הטבע והגנים

השוטרים חילצו את הפקחים מהמקום. הפקחים לא נפגעו. כוחות משטרה נוספים שהוזנקו למקום פזרו את ההמון.

משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים רואים בארוע מקרה חמור, של אי כיבוד החוק ונציגיו. משטרת ישראל לא תאפשר פגיעה בפעילות רשויות החוק ומוסדות השלטון. חקירה מקיפה נפתחה לאיתור המעורבים ולמצוי הדין עימם.

ארגון חוננו על ההתפרעות בבית ג'אן: "עבריינות ופשעים שרק הולכים ומחריפים"

בארגון חוננו מגיבים לאירוע בבית ג'אן "יש עבריינות ופשעים שהתעלמות מהם רק תחריף את הבעיה. רשויות החוק בחרו לא לנהל חקירה בגין הלינץ' בל"ג בעומר, וקיבלנו התפרעויות כלפי פקחי הרשויות".

ארגון חוננו הגיב היום לאירועים האלימים בבית ג'אן כנגד פקחי רשות הטבע והגנים, ותקף את התנהלות המשטרה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הזכיר כי גם לפני כחודשיים בוצע באזור לינץ' אלים ביהודים, ולמרות פניות חוזורת ונשנות למשטרה עד עתה לא ידוע על מעצר חשודים בתקיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את נפגעי הלינץ' מסר "יש עבריינות ופשעים שהתעלמות מהם לא תפתור את הבעיה אלא רק תחריף ותצמיח אותה. כך לגבי הלינץ' האכזרי והאנטישמי שנעשה בל"ג בעומר כלפי יהודים מהמגזר החרדי. רשויות החוק בחרו שלא לנהל חקירה שתביא למיצוי הדין עם הפושעים, וקיבלנו התפרעות חוליגנית כלפי פקחים של הרשויות. עדיין לא מאוחר לבצע תיקון ולמצות את הדין עם הפורעים".

נזכיר כי ביום ל"ג בעומר עברו מתפללים חרדים, בניהם מבוגרים, נשים וילדים, לינץ' קשה בסמוך לכפר בית ג'אן. המתפללים הגיע להתפלל במקום, אשר צופה על קברו של רבי שמעון בר יוחאי שהיה סגור ביום ההילולה בעקבות הקורונה.

לאחר שהות של מספר שעות במקום, הגיעו למקום שני ג'יפים עם קבוצת דרוזים אשר איימו על המתפללים וטענו שמדובר בשטח שלהם וכי יש להם חצי שעה להתפנות מהמקום, למרות שמדובר בשטח ציבורי.

בהמשך חסמו הדרוזים, חלקם רעולי פנים, את יציאת רכבי המתפללים מהמקום והחלו לתקוף את הקבוצה באלימות קשה, תוך שהם מכים את חברי הקבוצה, ושוברים את שמשות רכבם. בין היתר התנפלו התוקפים על אחד המתפללים והחלו לבצע בו לינץ' של ממש. לאחר מכן השליכו אבנים לעברו, לעבר מכוניתו, לעבר אב ובנו בן השלוש שהגיעו לאזור ועוד.

כוח משטרה ומג"ב שהגיע למקום חילץ את המתפללים דרך הכפר בשיירה מאובטחת עד שהם יצאו מכלל סכנה.

עו"ד חיים בלייכר שיגר מכתבים חוזרים ונשנים למשטרת כרמיאל בבקשה לגבות עדויות נוספות, אליהם צירף ראיות חדשות שהגיעו לידיו על ידי המותקפים. כמו כן ביקש עו"ד בלייכר מהמשטרה לפעול בנחישות להבאת הפורעים לדין. עד היום, כחודשיים לאחר התקיפה, טרם נגבו העדויות וטרם ידוע על מעצר חשודים בלינץ'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אלו אותם דרוזים מגבניקים שמכים באכזריות חרדים בהפגנות  


  • אבל מה לעשות שבית משפט אוהב אותם ושונא אותך... (ל”ת)


  • עוכר ישראל אתה 


 2. בושה שירו בערבים האלו!!!  

  ה

 3. לא נישאר אלא לראות  


 4. הדרוזים בבית ג׳אן משתלטים על השמורה ומצפצפים על החוק.  

  מוטי

  • אבל הם לא חרדים.... (ל”ת)


 5. בזכות הדרוזים יש מדינה  


 6. שקר וכזב  

  צדיקה בסדום

 7. אחד הדברים הכי חשובים אצל הדרוזים זה האדמה , המדינה הכריזה על אדמות פרטיות כשמורת טבע והם לא יכולים להשתמש באדמה וזה דבר שלא מקובל אצל הדרוזים.  (ל”ת)


;