1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

קלינטון תוקפת: "גם אם טראמפ יפסיד הוא לא יעזוב את הבית הלבן בשקט"

הילארי קלינטון מי שהתמודדה והפסידה לטראמפ בבחירות ב2016 טוענת כי "טראמפ לא יעזוב את הבית הלבן בשקט אם הוא יפסיד, ועלול להאשים את הדואר בכך. צריך להיות מוכנים לזה" • בנוסף היא ציינה שהיא תעבוד עם הדמוקרטים לאפשר את הנגשת ההצבעה לנכים

יענקי פרבר, כ"ב תמוז תש"פ 14/07/2020 14:52

המירוץ לנשיאות הנשיא טראמפ הנשיא טראמפ צילום: pixabay

הילארי קלינטון אומרת כי "ארצות הברית חייבת להיות מוכנה לאפשרות שדונלד טראמפ לא יעזוב בשקט את הבית הלבן אם הוא יפסיד בבחירות בנובמבר הקרוב, ועלול להאשים את הדואר בזיוף קולות".

הילארי שהפסידה לטראמפ בבחירות 2016, טוענת כי "טראמפ לא יעזוב את הבית הלבן בשקט אם יפסיד בבחירות" בנובמבר הקרוב.

בשיחה לתוכנית Daily Show אמרה קלינטון כי היא לא יכולה לשלול "דיכוי בוחרים והתערבות זרה בהצבעה השנה".

היא נשאלה אם טראמפ עשוי לנסות (אם יפסיד) לטעון כי הבחירות לא לגיטימיות ולהאשים את ההצבעה בדואר כקנוניה נגדו. "ובכן, אני חושבת שזה הוגן להעלות את השאלה הזאת, אם הוא יפסיד וילך בשקט או לא, אבל עלינו להיות מוכנים לזה".

קלינטון אמרה כי אזהרותיו החוזרות ונשנות של טראמפ מפני הונאה בהצבעה המונית, אם תהיה אפשרות להצביע בדואר, צריכות להילקח בחשבון.

"היו כל כך הרבה מחקרים אקדמיים וניתוחים אחרים, שמציינים שזו טענה לא מדויקת" אמרה. "אין את הבעיה הזו, כל המשחקים שמשוחקים לנסות ולגרום לירידה בהצבעה - זו הסכנה האמיתית לבחירות שלנו, בשילוב מידע שגוי וכל הדברים הפייקים המקוונים שראינו בשנת 2016."

היא אמרה כי לרפובליקנים יש שני דרכים אסטרטגיים לנסות לנצח. הראשון הוא: הם ינסו לשכנע אנשים רבים שלא רוצים להצביע,הם יגרמו לתורים להיות ממש ארוכים, מקומות בהם צעירים אפרו אמריקאים מצביעים, או הספאנים מצביעים.

קלינטון טוענת כי הרפובליקנים ינסו להפוך את ההצבעה בדואר ל"קשה ככל האפשר".

בנוסף, היא אמרה שהיא עובדת עם הדמוקרטים כדי לתמוך בתביעות משפטיות שיאפשרו להנגיש את ההצבעה לנכים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;