1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

החזון הימי של השר דרעי: "נצטרף למדינות מתקדמות"

שר הפנים אריה דרעי מאמץ את תוכנית מינהל התכנון לשיפור התיירות הימית, שמירה על שמורות הטבע ודאגה לחקלאות. "אני גאה על כך שמדינת ישראל מצטרפת למדינות מתקדמות בעולם שהובילו מהלך כזה"

קובי ברקת, כ"ב תמוז תש"פ 14/07/2020 15:51

שיפור התיירות אריה דרעי אריה דרעי צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

שיפור התיירות הימית, שמירה על שמורות הטבע ודאגה לחקלאות. אלו מהווים חלק קטן מתוכנית מינהל התכנון, שאימץ השר דרעי. "נצטרף למדינות מתקדמות". כך מפרסם הבוקר (שלישי) כתב לאיכות הסביבה של "ישראל היום"-דן לביא.

מינהל התכנון מפרסם את מסמך המדיניות למרחב הימי שיגדיר את ההזדמנויות הכלכליות וההשקעות במרחב זה. המסמך הסופי, שהגיע לידי "ישראל היום", רואה את הים כחלק בלתי נפרד משטחה של מדינת ישראל ועוסק במכלול רחב של נושאים וקווי מדיניות שמצרפים את ישראל לרשימה מכובדת של מדינות מפותחות שהשלימו בשנים האחרונות מהלך תכנוני דומה למרחב הימי שלהן.

בין השאר, המסמך כולל הסדרה ותיאום במרחב הימי; פעילות במרחב הימי כגון ספנות וסחר ימי, ביטחון, פנאי נופש ועוד; פיתוח כגון קווי תשתית ימיים, חקלאות ימית ועוד; שמירת טבע, גנים לאומיים, עתיקות ומורשת שטחים נרחבים לשמורת טבע ימיות ועוד.

כך, למשל, כחלק מההגנה על משאבי טבע ומורשת, המסמך מתייחס להגדרה מרחבית של אזורים ימיים מוגנים להגנה על משאבי טבע, שימור בתי גידול כמו גם ארגון נכון של משאב החול וטיפול בזיהום ים.

שר הפנים אריה דרעי הודיע כי החליט לאמץ את מסמך המדיניות למרחב הימי של מדינת ישראל שקידם מינהל התכנון ואמר: "המסמך מציג לראשונה חזון למרחב הימי של ישראל ומאפשר פיתוח מושכל של המשאבים בים לצד שמירה על משאבי טבע. אני גאה על כך שמדינת ישראל מצטרפת למדינות מתקדמות בעולם שהובילו מהלך כזה, ובטוח שהמסמך יהווה מנוף כלכלי חשוב לצמיחה של מדינת ישראל בעתיד".

מנכ"לית מינהל התכנון דלית זילבר ציינה כי: "בעתיד הקרוב צפויה מדינת ישראל להידרש להרחבת פעילויות בים. מינהל התכנון הוביל לראשונה מהלך שבחן את הצרכים העכשוויים והעתידיים תוך כדי הסתכלות מערבה אל הים הן במים הטריטוריאליים והן במים הכלכליים. מדובר במהלך שמציג תפיסת עולם חדשנית שמביאה בחשבון את השינויים והמגמות במרחב הימי. מסמך המדיניות הימי מציג חזון כל־ כלי־חברתי, לצד שימור ערכי הטבע, הנוף והמורשת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;