1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

המגשרים בסאטמר מסכמים: "בשלום נדרשים ויתורים מכל הצדדים"

לאחר שגיבשו מתווה מוסכם לניהול בית המדרש של החסידות בבני ברק תחת הנהגת האדמו"ר מהר"א מסאטמר, שיגרו המגשרים זלמן לייב וולדמן ומנחם גשייד מכתב מסכם: "לא תמיד הסכמנו על כל דבר ועניין, נדרשים ויתורים"

אברמי פרלשטיין, כ"ב תמוז תש"פ 14/07/2020 17:15

המגשרים בסאטמר מסכמים גשייד וולדמן מחזיקים את ההסכם המיוחל גשייד וולדמן מחזיקים את ההסכם המיוחל צילום: באדיבות המצלם

הקץ לסכסוך? לאחר שהגישו לבית המשפט מתווה מוסכם לניהול בית המדרש של סאטמר בבני ברק, המגשרים משגרים כעת מכתב מיוחד לחסידים ובו הם קוראים לשמור על השלום ולקדש שם שמים.

במכתב המגשרים, כותבים זלמן לייב וולדמן ומנחם גשייד: "בהודאה להשי״ת ומתוך שמחה של מצוה, הננו להודות לחברי הקהילה על האמון שהעניקו לנו, וסייעו בידינו להגיע עד הלום ולצאת יחד באחווה ורעות - לפעול ולהפעיל בית מקדש מעט ״ויואל משה״, באהבת שם שמים וכבוד התורה והחסידות.

"במהלך השבועות האחרונים התוודענו לרגשות רבות שמילאו את ליבכם. לא תמיד הסכמנו על כל דבר וענין, אך השתדלנו ככל יכולתינו להבין המשאלות והמצוקות, הבקשות והרצונות".

הם מוסיפים וכותבים כי "בזכות המשלחים ובראשם כ"ק מרן הגה״ק האדמו"ר שליט"א, ושיתוף פעולה של כולכם, אודות להכוונתם ופועלם במשך השנים של חברי ועד העליון, זכינו לברך על הסכם נאה ויאה לניהול בית המדרש וצורכי הרבים בבית זה".

עוד מציינים המגשרים: "כמוכם, מודעים אנו לכך, שבכל הסכם שכזה והדומה לו, נדרשים וויתורים מכל הנוגעים בדבר, ואנו מברכים ומודים להבנתכם וסיועכם ויחד איתכם נושאים תפילה ובקשה לקירוב הלבבות מתוך שמחה וטוב לבב.

"מטבע הדברים אנו מבינים שאין בכוחו של הסכם בלבד להסיר כל החששות והמועקות ופעמים שקשיי ההתחלה מעוררים חשדנות וכדו'. אך כשם שאזרתם עוז וגבורה לתפארת בית המדרש, אנו משוכנעים כי כל אחד ואחד וכולכם יחד תסייעו בידי כל הנוגעים הדבר כי חפץ ה׳ בידם יצליח ושתולים בבית ד׳ בחצרות קדושינו יפריחו".

הם חותמים: "מצידנו לא נחסוך כל מאמץ, טירחה ופעולה לפעול ולהפעיל שחברי הקהילה יחושו שותפים נאמנים בכוח ובפועל ויחד בסבלנות ובסובלנות נפעל לקדש שם שמים".

מכתב הגישור. סריקה: בחדרי חרדיםעוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. על השלום  


 2. לשם מה נחוצה הפשרה? הקב"ה לא רוצה את התפילות,  

  מוישי

  • מעניין שאתה יודע בדיוק מה הקב"ה רוצה, קיבלת משם מסר, אולי תעלה 

   צבי

 3. חחחחחחחחח הם עוד מאמנים שיהיה שלום  (ל”ת)

  מרדכי היימליך

  • סאטמאר 

   חסיד

 4. שכל העולם יראה שאם אלימות מכות וטרור לא מנצחים אף אחד  (ל”ת)

  יואלי בנימין

  • בדיוק,,,! 

   שלום יצחק

  • סאטמאר 

   צביקא

 5. כאשר האדמו"ר מהר"א שליט"א יגיע לביקור בזק שלו אולי הוא יגיד יישר כחכם לבית המשפט הציוני על שדרכם הגיע השלום אחרי שנים של מחלוקת.  (ל”ת)

  אריה

 6. הגיע הזמן שהאדמו"ר מגור יקח את גישייד שיעשה סדר בין גור תורה לגור נדל"ן  

  דוד אלתר

  • סאטמאר 

   יהזקאליסט

 7. סאטמאר  

  יחזקאליסת

 8. צ  

  צביקא

  • סאטמאר 

   יחזקאליסט

 9. סאטמר  

  אסתר

;