1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הונאת הביטקווין: פריצה חסרת תקדים בטוויטר

אישים מפורסמים בעולם חוו פריצה לחשבון הטוויטר שלהם ופרסום הונאה בשמם. מספר חשבונות טוויטר בעלי פרופיל מוכר נפרצו בו זמנית | בין האישים שחוו פריצה: ג'ו ביידן, המועמד לנשיאות ארה"ב מטעם הדמוקרטים. המיליארדר ביל גייטס. וברק אובמה

יענקי פרבר, כ"ד תמוז תש"פ 16/07/2020 08:07

המניה צנחה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

מספר חשבונות טוויטר בעלי פרופיל מוכר נפרצו בו זמנית ביום רביעי על ידי פורצים שהשתמשו בחשבונות - חלקם עם מיליוני עוקבים - כדי להפיץ הונאת ביטקווין.

החשבונות שנפרצו הם של אנשים מפורסמים ונכתב כביכול מטעמם: "אנחנו שיתפנו פעולה עם CryptoForHealth ומחזירים 5000 ביטקוין לכל חבר בקהילה", ולאחריו קישור לאתר אינטרנט שאינו פעיל.

חלק מהחשבונות חזרו במהירות לשליטת בעליהם והציוצים נמחקו במהירות, חשבונו של מייסד ושותף באמזון וכן של המועמד לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, ג'ו ביידן, נפרצו גם הם.

חשבונות רבים אחרים נפרצו גם הם, הציוץ שפורסם בחשבון של מפורסמים רבים, הפנה את המשתמשים לשלוח ביטקוין לכתובת מסוימת במסווה שהוא "יכפיל כל תשלום" - טכניקת הונאה ידועה.

סוגים אלה של הונאות נפוצים. רמאים משתלטים על חשבונות טוויטר בעלי פרופיל גבוה, באמצעות סיסמאות שהודלפו, החשבון פתאום מצייץ הודעות שמעודדות משתמשים להשקיע כסף, הפורצים מעודדים אנשים להיכנס לכתובת מסוימת, וזו תכפיל את ה"השקעה" שלהם. במציאות, מדובר בגניבה פשוטה, אך זו הונאה שעובדת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;