1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

פרסום ראשון • ח"כ גפני הציג הישג, אך במל"ל טוענים: "אין סיכום"

בלשכתו של יו"ר 'דגל', ח"כ משה גפני, הציגו הישג בדמות סיכום שלו עם ראש הממשלה נתניהו על הקמת רשות חרדית שתהיה כפופה למל"ל ותייעץ בכל הנוגע להתנהלות הממשלה מול החרדים בהתמודדות עם נגיף הקורונה. נציגי החסידים והספרדים מלינים על ייצוג ליטאי בלבד

ארי קלמן, כ"ז תמוז תש"פ 19/07/2020 17:03

הספרדים והחסידים זועמים משה גפני משה גפני צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יושב ראש דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני, מציג היום (ראשון), הישג מול ההתנהלות הממשלתית כלפי המגזר החרדי בכל הנוגע לטיפול בנושא הקורונה, בדמות סיכום שנערך בינו לבין ראש הממשלה, על הקמת רשות חרדית עם אנשי מקצוע מתחומים שונים שתסייע בהתמודדות עם הנגיף במגזר החרדי ותהיה כפופה למועצה לביטחון לאומי, אלא שבמל"ל טוענים כי הסיכום בוטל.

בלשכת גפני שיגרו היום הודעה בה נמסר כי "לאור סיכום בין ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני: אנשי מקצוע חרדים ישולבו במל"ל, בהסברה, בחינוך, כלכלה, אכיפה ותחומי אחריות נוספים מול המגזר החרדי".

על פי לשכת גפני, מדובר בצוות שיפעל תחת המועצה לביטחון לאומי ובו יהיו חברים אנשי מקצוע רק מהציבור הליטאי בהם: משה מונטג, ד"ר ציון שלוסברג, שמואל ליטוב, הרב משה צבי גפני וירח טוקר.

אלא שגורמים בסיעות שבתוך יהדות התורה וכן בש"ס, הביעו אכזבה מההודעה ששיגרו מלשכת גפני, וטענו כי לאחר שגובש הצוות שאמור לכלול נציגים מכלל המגזרים, גם המגזר החסידי והספרדי, גפני הציג רק צוות משלו ועל כן במל"ל הודיעו בשיחה ביום שישי עם השרים יעקב ליצמן ואריה דרעי כי הסיכום בוטל.

בלשכת גפני כבר הקדימו רפואה למכה וטענו כי "הצוותים יכללו אנשי מקצוע נוספים מקהילות שונות במגזר החרדי וזאת כדי לתאם את הפעולות הנדרשות לעומק המגזר בשיתוף פעולה". מנגד טענו המתנגדים בתגובה, כי "זה אמור להיות צוות משותף, ולא נציגים חסידים וספרדים שיצטרפו לצוות שהקים גפני".

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בשיחות של צוות המל"ל עם נציגי הסיעות החרדיות, סוכם כי בימים הקרובים יגובש צוות בו ייטלו חלק נציגים מכלל הציבורים, ליטאים, ספרדים וחסידים ואז יוקם הצוות המייעץ באופן מעשי ורשמי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה שנקרא 'להשתין עלינו' ... 'מהמקפצה' ....  

  אמיתי

 2. ככה נגיע רחוק, כל הזמן עסוקים במי קיבל יצוג, והעיקר מי לא קיבל, תגידו השתגעתם?  

  משה

 3. או, הגן ילדים מתחיל! ליטאים , חסידים ספרדים, נפשנו קצה ממכם , בא גפני, נלחם כמו אריה, מה לעשות שהוא הכי חכם, יותר מכולם, ואתם באים לריב, ולתקוע מקלות בגלגלים, ובכלל, המגזר שהרוב שם ללא מסכות, תשבו בשקט, אין לכם בנושא הזה, שום זכות להביע דעה ותגידו תודה רבה שעוד יש כוח ,להכיל את ההתנהגות המופקרת של כמה ממכם .  (ל”ת)

  יפיתי

 4. מריבות  


 5. אולי כולנו נצא היום לרחובה של עיר לזעוק זעקה גדולה ומרה להתפלל לשם ית' שמו.  


 6. רק גפני!!!! ואשר!!!! וחצר ראב"ד....  


  • תסכול עצמי 


 7. גפני הערמומי היה "נחש גזען" ונשאר "נחש גזען" רח"ל  (ל”ת)


  • תתביש בעל לשון הרע מוציא שם רע גדול עוונך אתה צריך לבקש מחילה (ל”ת)

   מוציא שם רע

 8. אין רע מלפני ה'. הקורונה ממיתה מעט מאד חרדים,,,  

  שריר

 9. מרוב המלל והדבק לכסא  (ל”ת)


;