1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

המענקים לרווקים יופחתו; יחולקו תווי קניה ולא מזומנים

בקואליציה קרובים להסכמה באשר לתכנית המענקים שהגו נתניהו ושר האוצר כץ, שתעבור שינוי משמעותי. הכוונה היא להוריד את גובה המענקים ומנגד להגדיל את המענק לעצמאים או למובטלים

קובי ברקת, כ"ז תמוז תש"פ 19/07/2020 21:37

השינויים המסתמנים משיכת כסף מכספומט משיכת כסף מכספומט צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הקבינט הכלכלי צפוי להתכנס הערב (שני) לדיון בתוכנית המענקים, אותה אישרה הממשלה מוקדם יותר היום. אולם, כעת מסתמן כי יהיה שינוי בתכנית.

על פי הדיווח ב'חדשות 12', הכוונה היא להוריד את גובה המענקים ומנגד להגדיל את המענק לעצמאים או למובטלים. ב'חדשות 13' דווח כי המענקים לרווקים יופחתו ויעמדו על 400-500 שקלים ומנגד מקבלי קצבאות יזכו למענקים מוגדלים. עוד דווח כי נשקלת חלוקת תווי קנייה כדי להבטיח שהכסף ישמש לצריכה ולא לחיסכון.

בתוך כך, ב'חדשות 12' דווח כי השר איציק שמולי דורש להעביר מתווה לפיו דמי האבטלה לעצמאיים ישתוו לדמי האבטלה של השכירים. על פי העקרונות המנחים, העצמאיים יפרישו מהכנסותיהם לביטוח לאומי, כפי שעושים השכירים, ובתמורה יזכו לקבל קצבה אם וכאשר יסגרו את העסק.

על פי המתווה: כל עצמאי יפריש 0.25% מההכנסות שלו בחודש לביטוח לאומי. המדינה תשלים את חלקה, בדומה למעסיק שמשלם את החלק שלו על כל עובד. עצמאי שיסגור את העסק יהיה זכאי לדמי אבטלה מלאים כמו שכיר. גובה דמי האבטלה יקבע לפי ההכנסה השנתית של העצמאי בשנתיים האחרונות של פעילות העסק, לפי הגבוהה מביניהן, והתנאי לקבלת המענק הוא להיות עצמאי לפחות שנה מתוך 18 החודשים האחרונים.

העלות המוערכת של מתווה זה היא 580 מיליון שקלים מתקציב המדינה, ו-120 מיליון שקלים מהפרשות העצמאים. 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לענ"ד המשוואה איננה נכונה או הוגנת, נניח ואני שכיר שמרוויח 5000 ₪ בחודש בעצם אני מרוויח יותר, כל חלק שהוא תשלום המעסיק אם בביטוח לאומי ,אם בקרנות קופות הבראה או ימי חופש כל זה הוא בעצם חלק מהשכר שלי שמשולם לי ע"י המעסיק ללא שהקופה הציבורית מתבקשת לממנה, אם כן ,כאשר עצמאי מעסיק את עצמו כל התשלומים האלו הם עליו, מה ההבדל אם אדם מעסיק איש אחר או מעסיק את עצמו ולכן גם החלק של תשלומי מעסיק לבי'ל צריך להיות על העצמאי ולא על הקופה הציבורית.  (ל”ת)


  • גם אני חושב כך 


 2. ההפחתה לרווקים לעג לרש  

  תהלה

  • תכלס. זה נכון. אני רווקה וזה מבאס...אבל זה נכון! (ל”ת)


 3. מקבלי הקצבאות לא נפגעו והפסידו כלום בקורונה!  

  מה ההגיון??

  • מקבלי קצבאות 


 4. למה לפגוע ברווקים???  

  רות

 5. נו אבל מתי????? אנחנו כבר נחנקים חלילה  (ל”ת)

  ש

 6. לא הוגן שמשנים אחרי שהצהירו  

  אהרי

  • תלמד ..."ועל מה יש לנו להשען על אבינו שבשמים" סוטה מט: זה נאמר על אקבתא דמשיחא, וזה עכשב 


;