1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

פרסום ראשון: בשורה לאלפי בחורי הישיבות בני חו"ל

בעיצומו של הגל השני אישר שר הפנים מתווה שיאפשר כניסת תלמידי ישיבות מחו''ל • ההחלטה באה אחרי פעילות מורכבת שניהל יו"ר סיעת יהדות התורה יצחק פינדרוס מול שר הפנים • דרעי: "אנו עושים מאמצים גדולים לשמור על שגרה"

ארי קלמן, א' אב תש"פ 22/07/2020 13:14

לקראת זמן אלול בחורי ישיבות בזמן קורונה בחורי ישיבות בזמן קורונה צילום: שוקי לרר

בפעילות שר הפנים דרעי מול שר הבריאות, אדלשטיין הוחלט: תאושר כניסת בחורי ישיבות בני חו"ל שיחלו לימודיהם בשנת הלימודים הקרובה בכפוף להנחיות משרד הבריאות

האישור הגיע לאחר שיו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יצחק פינדרוס, נכנס לנושא. הוא הקים צוות שמאגד את כל המוסדות, הישיבות והסמנרים, לבני חו"ל בארץ בראשותו של הרב נחמיה מינלביץ'. הצוות החל לפעול בצורה קדחתנית מול שר הפנים אריה דרעי וזה לאחר דיונים מקצועיים עם המל"ל, משרד הבריאות, משרד החוץ ורשות האוכלוסין וההגירה אישר מתווה לפיו תאושר כניסת בחורי ישיבות מחו"ל לבידוד קבוצתי של עד שישה תלמידים במתחם ובכפוף לעמידה בדרישות הבידוד כפי שקבע משרד הבריאות.

האישור מתייחס לתלמידי ישיבות, תלמידי מסע, תלמידות אולפנא, תלמידות סמינריונים, תלמידי נעל״ה, תלמידי בתי ספר תיכוניים ותלמידי מכינות.

מכתב בנושא יישלח לכלל הגורמים הרלוונטיים ובו הנחיות כיצד לפעול.

עוד נקבע בהחלטה כי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, האחריות המלאה על שמירת ההנחיות של הבידוד מוטלת על ראש המוסד הלימודי.  החלטה זו מתווספת לרשימת החלטות שמטרתן להקל על מדיניות הכניסה לישראל בתקופה זו ואשר עיקריה מפורסמים באתר רשות האוכלוסין וההגירה.

שר הפנים, אריה דרעי: אנו עושים מאמצים גדולים לשמור על שגרה תחת מגבלות הקורונה וכל החלטה שמתקבלת, נעשית לאחר דיונים רבים, בכובד ראש מתוך רצון לאפשר חיי שגרה לצד שמירה על הנחיות קפדניות של משרד הבריאות.

"חשוב לנו לנהוג בזהירות רבה כדי למנוע את התפשטות הנגיף, לצד רצון לאפשר חיים נורמליים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. טמטום  


  • הענין להרבות תורה כי זה ורק זה יכול להציל אותנו (ל”ת)


  • בחורי חו"ל  


 2. הבשורה תהיה כשילמדו גם אומנות, ונשמרתם ונשמרתם  (ל”ת)

  חרדי כאוב

  • ונשמרתם הוא לא לעשן, ונשמרתם הוא לאכול רק אוכל בריא, ונשמרתם הוא זהירות בכבישים 


 3. אל תיבאו לנו מחלות בבקשה  (ל”ת)

  דוד

  • אתה כותב כמו הנצים ימ"ש יהודים אינם מחלה (ל”ת)


  • תלמידי חו"ל  


 4. אריה דרעי הוא זה שעצר כנסתם של בני הישיבות מחו"ל  


  • שר הפנים אריה דרעי שלח מכתב לראשי הישיבות כי בשל החמרת מצב הקורונה הוא נאלץ להפסיק שוב את כניסת בחורי חו"ל לארץ. תפנית באישורים לבחורי חו"ל - כל האישורים שניתנו לבחורי הישיבות מחו"ל להגיע לארץ לחזור ללימודם בוטל באופן פתאומי ע"י משרד הפנים. במייל נשלח נכתב כי מי שיגיע יסורב כניסה. האישורים לאברכים עדיין בתוקף. 


 5. אתם מאמינים שמישהוא יקפיד על הנחיות יותר מעכשיו?  (ל”ת)


 6. הסיוט חוזר  

  איציק

;