1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

השר מ'כחול לבן' רגוע: "אף אחד לא יפיל את הממשלה"

השר יזהר שי מ'כחול לבן' טוען כי "מי שיוביל לבחירות, זו כמעט התאבדות פוליטית" • והוסיף: "יש לנו הסכם, ראש הממשלה אמר שהוא עומד מאחוריו"

קובי עוזיאלי, ה' אב תש"פ 26/07/2020 07:06

התככים בקואליציה השר יזהר שי השר יזהר שי צילום: נועם רבקין פאנטון, פלאש 90

אם לא די במשבר הקורונה הבריאותי-כלכלי-חברתי, כעת נדמה שמדינת ישראל עומדת בפני משבר נוסף: המשבר הפוליטי. שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי מ'כחול לבן' התייחס לעימות על תקציב המדינה, שעלול להיות הגורם שיוביל את ישראל למערכת בחירות נוספת, וטען בשיחה עם ניסים משעל ברדיו 103FM כי כחול לבן תעשה הכול על מנת למנוע בחירות נוספות.

 

ניסים משעל ציין בפני השר יזהר שי כי הקואליציה מציגה לציבור סימני התפרקות, כאשר בכל יום צופים בעימותים חריפים בין הסיעות, בין החברים בכל מפלגה, ובעיקר כאוס גדול. השר יזהר שי, התייחס לדברים ואמר: "הקואליציה הזו בינתיים מטפלת באחד המשברים הגדולים ביותר שמדינת ישראל חוותה אי פעם והיא צולחת את המשברים האלה שאתה מתאר אותם. למרות המשברים הללו, יש לנו משימה אדירה ויש לה שני ראשים. אחד, הוא הנושא הבריאותי - לטפל באלפי אנשים שנדבקים, כל שבוע נוספים עשרות אנשים שהם חולים קשה למערכת הבריאות וזה נושא גדול ומשמעותי בפני עצמו. במקביל לכך, הנושאים הכלכליים, ואז יש את כל רעשי הרקע".

כמו כן, הוא אמר כי להבנתו, ראש הממשלה נתניהו "לא חותר לבחירות ואני יודע שגם אנחנו לא חותרים לבחירות. אנחנו נסכים על התקציב הנכון יחד עם רה"מ וחבריו בליכוד, אנחנו נגיע לדבר הנכון עבור מדינת ישראל. יש לנו הסכם, ראש הממשלה אמר שהוא עומד מאחורי ההסכם, בינינו ובין הליכוד והוא מגדיר איך אמור להיראות התקציב. אם רוצים לחרוג ממנו אנחנו והליכוד צריכים להסכים על כך ביחד. עוד לא נוצרה הסכמה, אני חושב שהיא תיווצר. הנכון הוא - תוכניות תקציביות שמטפלות ביציאה מהמשבר ובתקצוב המשבר לכול אורכו. כולנו מבינים ללכת לבחירות עכשיו זה הדבר הכי לא נכון שאפשר לחשוב עליו".

לדעתו, הליכה לבחירות נוספות בשיאו של משבר הקורונה רב הממדים, "אני חושב שגם ראש הממשלה מבין שזה אסון למדינת ישראל. אנחנו מטפלים במשבר שגם רה"מ חושב על טובת אזרחי ישראל והמדינה. אני חושב שבמובן הפוליטי ללכת לבחירות, להיתפס כמי שהוביל לבחירות זו כמעט התאבדות פוליטית. אזרחי ישראל עסוקים בשני דברים, לשמור על בריאותם ולשרוד כלכלית. מי שייקח את ישראל בחירות, ישלם על כך בקלפי, ויעשה את המעשה הכי פחות אחראי שאפשר לחשוב עליו, זו דעתי". והוסיף: "בתור כחול לבן אני יכול להגיד לך שאנחנו עומדים על כך שהתקציב יהיה הגיוני, יהיה הדבר הנכון לאזרחי ישראל וגם יעמוד בהסכם בינינו ובין הליכוד".

שר המדע והטכנולוגיה התחייב כי "אף אחד לא יפיל את הממשלה על תקציב, אני אומר את זה כאיש כחול לבן, כשר בממשלה וכפרשן מאוד לא מנוסה. אי אפשר להעלות על הדעת ללכת לבחירות, לא יעלה על הדעת".

"אנחנו יריבים פוליטיים"

ניסים משעל תהה: "אז תוותרו לנתניהו? כמו שהוא מעריך. אתם מתנהלים כמו סמרטוטים בהרבה מקרים, הוא דורס אתכם". על כך השיב השר: "אני גאה להיות חבר בממשלה שמטפלת במשבר סופר מסובך ומורכב וההשתתפות של כחול לבן בממשלה הובילה למקומות משמעותיים, גם באתגרי הקורונה, הכלכלה ובטיפול בהקצאת תקציבים. אתה קורא לזה סמרטוט? אני קורא לזה ייצוג משמעותי, כמוהו לא היה לגוש המרכז שמאל בעשר השנים האחרונות. אנחנו צריכים להרגיע את השיח הזה, אנחנו יריבים פוליטיים. רה"מ מנסה להשיג דברים וגם אנחנו, אין פה לא סמרטוטים ולא דורסניים. יש עימותים על נושאים שחשובים לשני הצדדים, לא בכל קרב אנחנו מנצחים, ולא בכל קרב רה"מ מנצח".

בהמשך, התייחס לירידה הדרמטית במספר המנדטים של כחול לבן מאז נכנסו לממשלת האחדות עם הליכוד בראשותו של נתניהו, ואמר: "אני גאה בכך שקיבלו אחת מההחלטות הקשות ביותר שפוליטיקאים אי פעם לקחו, תחת הנהגתו של בני גנץ קיבלנו החלטה להצטרף לממשלה שמנו הרבה מאחורינו את הטובה האישית. יכולנו להינות מציוצים מהיציע ולזרוק כל מיני חיצים על מי שנושא בנטל, כמו שעושים לנו מהאופוזיציה, לא מתרגש מזה. באתי לפוליטיקה כדי לתרום ולעזור, ולשאת בנטל וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בשיאו של המשבר הגדול ביותר, בטח בעשור האחרון".

עריכה: עופרי גליכמן, 103FM

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;