1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

ראש הממשלה נתניהו: המענקים שהבטחנו יגיעו במהירות המרבית

ראש הממשלה התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לשורת נושאים העומדים על הפרק • על תוכנית המענקים שכזכור גררה ביקורת רבה אמר, כי עוד היום הוא יביא לממשלה את אישור התוכנית והיא תאושר בהקדם • בנוגע לאיומים מצפון אמר נתניהו "לא ניתן שיערערו את ביטחוננו, צה"ל ערוך"

ארי קלמן, ה' אב תש"פ 26/07/2020 13:25

בפתח ישיבת הממשלה נתניהו נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "הגל השני של הקורונה מכה בכל העולם, גם בישראל. אנחנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ לבלום את ההתפשטות של המגפה".

נתניהו התייחס גם לפרויקטור החדש שנכנס, "בסוף השבוע מינינו את פרופ' רוני גמזו להיות הפרויקטור הלאומי של הקורונה. במהלך השבוע פרופ' גמזו יגיש תכנית פעולה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה, ולצה"ל יהיה תפקיד משמעותי במשימה החשובה הזו. ביקשתי גם מפרופ' גמזו להגיש תכנית לאומית ארוכת טווח לחיים בשגרת הקורונה, והוא יגיש אותה לממשלה וכמובן אחר כך לציבור".

בדבריו עמד על חשיבות ההיגינה וההקפדה על ההנחיות, אבל אני רוצה להדגיש - אין פתרונות קסם. בלי אחריות אישית של כל אחד מכם, אזרחי ישראל, אין אפשרות לבלום את המגפה. אני חייב להגיד שאני רואה שיפור בהתנהגות, אבל עדיין צריך עוד. את המגפה מנצחים על ידי חבישת מסכות, שמירת מרחק אישי, היגיינה ומניעת התקהלויות.

ביחס לתוכנית המענקים אותה הציג אמר, אנחנו מביאים היום לממשלה את אישור תכנית המענקים לכל אזרח. אנחנו נעביר אותה לאחר מכן לחקיקת בזק בכנסת כדי שהכסף יגיע אליכם, אזרחי ישראל, במהירות המרבית. אנחנו עובדים גם על תכניות נוספות לעידוד המשק ולהזרמת כספים למי שנפגע מהקורונה. אנחנו נמשיך להניע את גלגלי הכלכלה כדי להחזיר את האנשים למעגל התעסוקה.

את נאומו סיים בנוגע לחזית הצפון, "אנחנו פועלים לפי מדיניות עקבית שלא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבול הצפוני שלנו. לבנון וסוריה נושאות באחריות לכל מתקפה היוצאת משטחן נגד ישראל. לא ניתן שיערערו את ביטחוננו ולא ניתן שיאיימו על אזרחינו, לא נסבול פגיעה בכוחותינו. יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל אני מקיים הערכות מצב שוטפות. צה"ל ערוך להגיב לכל איום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;