1. עמוד הבית
  2. תיירות
  3. חדשות תיירות

אלפי שקלים קנס ומאסר בפועל לשני תושבי הצפון

בעקבות סחר וצייד לא חוקי של חוגלות, בית משפט השלום בנתניה גזר על שני תושבי הצפון מהיישוב אבו סנאן, קנסות כספים ובנוסף נגזר עליהם גם עונש מאסר

חני לוין, ו' אב תש"פ 27/07/2020 21:02

סחרו וצדו חוגלות בניגוד לחוק תמונת אילוסטרציה אפרוחי חוגלה צילום גל ביסמוט רשות הטבע והגנים

בית משפט השלום בנתניה גזר באחרונה על שני תושבי הצפון מהיישוב אבו סנאן, קנסות כספים בסך מצטבר של 35 אלף ש"ח בגין סחר וצייד לא חוקי של חוגלות, סוג עוף ממשפחת הפסיוניים, בסדרת התרנגולאים, המוגדר כערך טבע מוגן על פי החוק בישראל.

מכתב האישום עולה כי השניים עסקו יחדיו לפני כארבע שנים בצייד חוגלות באמצעות רובה צייד ליד קיבוץ גבעת ברנר. בנוסף עסקו הנאשמים גם בסחר לא חוקי בחוגלות. השניים הורשעו בעבירות של צייד חיית בר מוגנת ללא היתר, פגיעה, סחר והחזקה של ערך טבע מוגן בניגוד לחוק.

על נאשם אחד נגזר עונש מאסר בפועל של 3 חודשים בנוסף לקנס של 20 אלף ₪ ועל השני נגזר עבודות שירות וקנס של 15 אלף ש"ח. לחובת אחד הנאשמים הרשעות דומות בעברו.

לדברי התובע הראשי של רשות הטבע והגנים, "בית המשפט הנכבד בנתניה, ממשיך במגמה הברוכה של הטלת עונשים מרתיעים על ציידים לא חוקים הפוגעים בחיות הבר המוגנות ומיישם את קביעותיו של בית המשפט המחוזי מרכז שהביע את סלידתו מביצוע עבירות מעין אלו בשורה של פסקי דין מחמירים ומשמעותיים. פסיקות ראויות כאלו יהיה בהן לטעמנו כדי להרתיע את העבריינים ושכמותם".

ברשות הטבע והגנים מציינים כי "צייד והחזקת חיות בר בניגוד לחוק הן עבירות חמורות הפוגעות בחיות הבר ובטבע היפה והמיוחד של ישראל ויש להחמיר בענישה כחלק ממאמצי האכיפה וההרתעה. רשות הטבע והגנים תמשיך לפעול על מנת לצמצם ולמגר תופעות אלה המתבצעות בניגוד לחוק וקוראת לציבור לדווח לה על כל חשד לצייד לא חוקי והחזקה בניגוד לחוק של חיית בר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;