1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

צפו: טסלר העביר מסר מגדולי ישראל וריגש את יו"ר הקואליציה

"השבת היא מתנה נפלאה. נשמור עליה בבית ובמרחב הציבורי וגדולי ישראל מברכים ומבטיחים כי בזכות שמירת השבת נמגר את הנגיף, ונינצל מכל מחלה ונזק". כך ח"כ יעקב טסלר הערב במליאת הכנסת • צפו בדברים 

ארי קלמן, ו' אב תש"פ 27/07/2020 23:18

"ישנה שמירה נוספת" טסלר טסלר צילום: דוד כהן / פלאש 90

יו"ר הוועדה לפניות ציבור חבר הכנסת יעקב טסלר עלה הערב (שני) לנאום במליאת הכנסת כדי להעביר מסר בשם גדולי ישראל על חובת שמירת השבת בפרט בתקופת הקורונה והצליח לרגש את יושב ראש הקואליציה חה"כ מיקי זוהר בשבתו כיו"ר הכנסת באותה שעה.

״אנו נמצאים בתקופת משבר קשה מאוד שפגע ופוגע בכל אחד ואחת במדינת ישראל בעצם ניהול שגרת חייו ובוודאי בתחום הבריאות והכלכלה", פתח טסלר את נאומו, באומרו: "כדי למגר את המשך התפרצות הנגיף ועליית התחלואה ישנן הוראות קפדניות בנושא 'השמירה' – שמירה קפדנית על מרחקים בין אנשים, שמירה על עטיית מסיכות, שמירה על היגיינה. כל השמירות האלו הן כדי להימנע מהדבקה בנגיף".

טסלר הוסיף ואמר כי "אמצעי השמירה הללו אכן חשובים מאד ואנו מצווים לקיים אותם מדין של ונשמרתם מאד לנפשותיכם", כשהוא מציין בפני חברי הכנסת, "התבקשתי על ידי גדולי ישראל שליט"א לעורר על שמירה נוספת. שמירה מעולה ונפלאה לכל עם ישראל ובמיוחד בתקופה זו: שמירת השבת".

״במשך אלפי שנים, בכל מצב ובכל תקופה, יהודים מסרו את נפשם עבור שמירת השבת. שמירת השבת היא החיבור בין עם ישראל לבורא עולם, כפי שנאמר בפסוק 'ושמרו בני ישראל את השבת, לעשות את השבת לדורותם, ברית עולם, ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם'.".

יו"ר הוועדה לפניות הציבור הוסיף ואמר: "הממשלה משקיעה משאבים רבים במלחמה בנגיף ובמיגור התחלואה ומעדכנת את ההנחיות מדי שבוע ולפעמים מדי יום. אולם ישנה הנחיה אחת עתיקה, ואיתה גם הבטחה אותה קבעו חכמינו זיכרונם לברכה: 'שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא'. וכן אותו הדבר בנושאים הכלכליים. נוקטים בפעולות רבות ומגוונות כדי להניע את הכלכלה, אולם ישנה פעולה אחת שטרם נוסתה והיא שמירת השבת - עליה נאמר: השבת היא מקור הברכה”, קרא טסלר בשם גדולי ישראל.

בסיום נאומו הוא קרא להקפיד על שמירת השבת בצל התפשטות נגיף הקורונה: "בצו האחרון של הממשלה, בתי עסק, קניונים ושווקים סגורים בסופי שבוע והאזרחים נדרשים לשהות יותר בבית. בואו, נקבל את זה על עצמנו בכל שבוע, ולא רק בגלל הקורונה. - השבת היא מתנה נפלאה. נשמור עליה בבית ובמרחב הציבורי וגדולי ישראל מברכים ומבטיחים כי בזכות שמירת השבת נמגר את הנגיף, ונינצל מכל מחלה ונזק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כ  


 2. אין מילים  

  יושב ראש הכנסת

 3. מדיבורים יפים לא נושעים. תראו מה שגנץ השיג ומה שהחרדים השיגו  (ל”ת)

  יואל

 4. איך חרדים יכולים לשבת בממשלה שמחללת שבת?  

  שריר

  • אני מבקש לא לעשות שרירים. (ל”ת)


  • כמו ששונא חרדים כמוך שורץ באתרים דתיים (ל”ת)

   יואל

  • תוסיף כדרכך את הרבנים באירופה ואת המיליארדים שמקבלים מביבי (ל”ת)

   יואל

 5. איציק זהר נשמה טובה! עלה והצלח. כי אשמרה שבת קל ישמרני כי אות היא לעולמי ביני וביני.  (ל”ת)

  ישראל.

 6. שהחינו סוף סןף יש משהו שמדבר דברי תורה בכנסת בלי בושה אשרך  


;