1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

אושר בוועדת הכספים: תוכנית המענקים תוגדל; כך זה יתחלק

וועדת הכספים אישרה הערב לאחר מאבק שניהל היו"ר ח"כ משה גפני, את הגדלת תכנית המענקים לכל ילד בישראל, אלא שהסכום ישתנה החל מהילד הרביעי והלאה | הכנסת צפויה לאשר זאת עוד היום | בתוך כך, קרב על הקרדיט בין הניצים בליכוד, שר האוצר כץ ויו"ר הקואליציה זוהר

ארי קלמן, ז' אב תש"פ 28/07/2020 19:11

קרב בקואליציה על הקרדיט מסיבת צאן קדשים לילדי סאטמר בבי"ש מסיבת צאן קדשים לילדי סאטמר בבי"ש צילום: באדיבות המצלם

המאמצים של יושב ראש ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני נשאו פרי, כשבשעה האחרונה הגיעו חברי וועדת הכספים לסיכום סופי עם שר האוצר ישראל כץ, על הרחבת תוכנית המענקים באופן שתטיב גם עם משפחות ברוכות ילדים.

על פי הסיכום שיאושר עוד הלילה במליאת הכנסת ויעבור ככל הנראה לחשבונות הבנקים של האזרחים עד לסוף השבוע, תאושר תוספת של למעלה ממאה מיליון שקל למען מענק גם למשפחות ברוכות ילדים.

כך, האזרחים במעמד הביניים יקבלו כל אחד מענק של 750 שקל, זוגות עם ילדים יקבלו תוספות של 500 שקל על ארבעה ילדים ראשונים, ומעבר לכך יקבלו מענק של 300 שקל על כל ילד נוסף ללא הגבלה.

מאחורי הקלעים התנהל קרב על הקרדיט, בין יושב ראש הקואליציה חה"כ מיקי זוהר שדיווח על הישג פחות משמעותי בדמות תוספות של 100 שקלים בלבד מהילד הרביעי עד לעשרה ילדים, בזמן ששר האוצר תחילה התכחש לסיכום ואמר, "קראתי כל מיני פרסומים על הכרזות שלי - לא דיברתי עם איש לא הכרזתי דבר".

במהלך הצהריים נועד שר האוצר ישראל כ"ץ עם יו"ר ועדת הכספים משה גפני בלשכתו בכנסת, ובעקבות הפגישה הושג הסיכום המשמעותי יותר, כך שהחל מהילד הרביעי יזכו ההורים למענק של 300 שקלים ללא הגבלה.

בעקבות השינוי, יו"ר הקואליציה זוהר עקץ את השר ישראל כץ, וכתב בטוויטר: "שמחתי לשמוע על החלטת שר האוצר לשדרג את הצעתי ולהעביר 300 ש"ח החל מהילד החמישי. זו בשורה מעולה לכולם שמראה את נכונות הממשלה לסייע לאזרחים בזמן המשבר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כאשר תינוק חרדי נולד, ה' שולח מלאך שלוחש באוזנו...  

  שריר

  • דיי בחדרי תחסמו את התגובות של שריר האנטיחרדי הזה 


  • קבל את האמת ממי שאמרה... 

   דן סגל

 2. למה אתם שמים חיידער של ילדי חמד?  

  בחדרי מפיצים שנאה לחרדים

  • לבלרי בחדרי אכולים בשנאה עצמית (ל”ת)


 3. למה יש קנס לילד 5-6 ומעלה האם זה לר חוקי?  (ל”ת)


 4. נציגנו בממשלה ובכנסת: קדימה!!  

  גבי

 5. יישר כח רבי גפני  

  ארבעה בנים +

 6. יישר כח רבי גפני  

  ארבעה בנים +

;