1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. המעניינים ביותר

מרגש: היולדת קראה לבתה על שם האחות שטיפלה בה

שנתיים אחרי שילדה ברמב"ם, יצרה היולדת קשר עם האחות שטיפלה בה וסיפרה לה – בתודה על הטיפול המסור קראתי לבתי על שמך, מה עשתה האחות שהיולדת קראה את שמה לבתה? ואיך הצליחה להגיע אל האחות לבשר לה על כך?

חני לוין, ז' אב תש"פ 28/07/2020 23:11

הכרת הטוב מפליגה אלין הקטנה היום אלין הקטנה היום צילום: משפחת תימור

בין אורטל תימור, בת 35 מטירת הכרמל, לרמב"ם יש קשר מיוחד: ארבעת בנותיה – הגדולה שבהן בת 13 וחצי והצעירה שבהן בת כשנתיים, נולדו במרכז הרפואי החיפאי. אבל זה לא הכל. רמב"ם הולך איתה לכל מקום, 24/7. ככה זה כשבתה הצעירה של אורטל - אלין, קרויה על שמה של האחות שטיפלה בה במחלקת יולדות אחרי הלידה - אלינה ליכטצינדר. 

הכל אירע כאשר תימור הגיע לרמב"ם לפני כשנתיים כדי ללדת את בתה הרביעית. "בשלב שעולים למחלקת יולדות אני שכבתי במיטה בחדר האשפוז וראיתי את האמהות ניגשות ליולדות השונות שמסביבי", משחזרת תימור את האירועים, "אמא שלי לא בחיים וזה היה רגע טעון במיוחד עבורי. אותה אחות נכנסה לחדר וברגע קלטה שמשהו עובר עלי. היא ממש הרגישה אותי. מאותה השנייה נוצר חיבור מיוחד ביננו והיא דאגה לי וגוננה עלי בכל זמן שראתה אותי, חיזקה אותי ועודדה אותי, ממש הייתה צמודה אלי", היא מספרת בהתרגשות, "אלו היו כמה ימים לא פשוטים מבחינה בריאותית ורגשית והיא היתה שם איתי. היו רגעים שהייתי בטוחה שאמא שלי שלחה אותה לשמור עלי כיוון שהיא לא יכלה להיות לידי".

החוויה המרגשת השאירה אצל תימור חותם וכך היא החליטה לקרוא לבתה הצעירה אלין על שמה של האחות שהפכה מחלק משמעותי בחוויית הלידה לחלק משמעותי בחייה. "אני יודעת שזה לא דבר רגיל", מסבירה תימור את הנסיבות שהובילו לבחירה הלא שגרתית, "אבל היחס ותשומת הלב שקיבלתי מאותה אחות השאירו עלי רושם כל כך גדול שממש הרגשתי שיש לידי מלאך שומר. הייתי חייבת לשמור לי משהו מאותה הרגשה וכך נולד הרעיון לקרוא לנסיכה הקטנה שלי על שמה של מי שהיתה שם לידי".

מאז שנולדה אלין הקטנה, רצתה היולדת הנרגשת לומר לאחות שטיפלה בה במסירות תודה על מה שעשתה עבורה, אבל החזרה הביתה והמורכבות שבחיים הרחיקו את התכנית מיום ליום והזמן עבר. לאחרונה היא נתקלה בפוסט עם תמונה של האחות שזכורה לה היטב בעמוד הפייסבוק של קהילת היולדות של רמב"ם "מחוברות" והחליטה ליצור קשר אונליין. היא כתבה לה מספר הודעות וסיפרה לה על הקשר המיוחד ששתיהן חולקות בשנתיים האחרונות, מבלי שאחות המסורה תדע על כך.

"כתבתי לה על מה שקרה בצד שלי ועל השתלשלות האירועים מבחינתי", מספרת תימור, "שלחתי לה תמונה משותפת מתקופת האשפוז כדי שתדע במי מדובר ותמונה של אלין הקטנה שקרויה על שמה וממש התרגשתי כשהיא השיבה לי".

"אורטל, זה כל כך מרגש מה שכתבת לי, ובמיוחד שקראת לקטנה אלין. אני בוכה עכשיו." ענתה לה ליכטצינדר בהודעה והוסיפה, "אני ממש מרגישה כמו קרובת משפחה עכשיו. תזכרי שאנשים כמוך נותנים לנו סיבה ללכת כל יום לעבודה ולהאמין שאנחנו עושות דבר נכון ומשמעותי".

מאז שנוצר הקשר, השתיים מתכתבות ומתעדכנות מעת לעת. "זו באמת לא סיטואציה שחווים כל יום", מסכמת האחות שחשבה שראתה כבר הכל, "אנחנו באות לרמב"ם לעשות את מה שאנחנו אוהבות ויודעות לעשות הכי טוב, באמת עם תחושת שליחות ומכל הלב. זה מדהים לגלות כמה השפעה יש למעשים שלנו על הנשים שאנחנו פוגשות פה ועוד יותר מדהים לקבל את הכרת התודה הזו בחזרה, בצורה כל כך אמתית ונוגעת ללב".

 

 

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ארבע בנותיה ולא ארבעת בנותיה(כמו ארבע אמהות)  (ל”ת)


  2. מאוד מתוקה  (ל”ת)


  3. האחיות האלו ממש מלאכיות....  

    עדי

;