י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
הודעה לתקשורת

"קורונה ושו"ת" - משרד הבריאות מפיץ עלון שאלות ותשובות מיוחד למגזר החרדי

מטה ההסברה למגזר החרדי של משרד הבריאות הפיק עלון מיוחד הכולל שו"ת מפורט, כללים והנחיות להתמודדות עם נגיף הקורונה במגזר החרדי

"קורונה ושו"ת" - משרד הבריאות מפיץ עלון שאלות ותשובות מיוחד למגזר החרדי
חרדים בקורונה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מטה ההסברה למגזר החרדי של משרד הבריאות הפיק עלון מיוחד הכולל שו"ת מפורט, כללים והנחיות להתמודדות עם נגיף הקורונה במגזר החרדי.

לקראת ימי בין-הזמנים ועל רקע העלייה בכמות החולים בנגיף הקורונה, עמלו במטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות על חוברת הסברה נרחבת ומפורטת במגוון נושאים סביב ההתמודדות עם הנגיף.

בתבנית של "שאלות ותשובות" משרטטים במטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות את הכללים למניעת ההידבקות, נוגעים בפרטים הקטנים ועונים על כל השאלות בנושאים העלולים לצוף, כולל התייחסות לתשעה באב וימי בין הזמנים שלאחריו.

במקביל לגיליון שיופץ בתפוצה רוויה, מתפרסמת היום קריאתם והוראתם של גדולי ישראל רבותינו שליט"א על שמירת הכללים וההנחיות של משרד הבריאות ומניעת סכנת הידבקות חלילה, במטרה למנוע גרימת ביטול תורה ח"ו.

"חשוב לנו להנגיש את המידע לציבור ולהשיב על שאלות שנשאלנו ועל סיטואציות שונות שמתרחשות מדי יום, ולהסביר בצורה מדויקת ואפקטיבית כיצד לפעול, מה אסור ומה מותר, ולמנוע סכנת נפשות", אומרים במטה ההסברה החרדי של משרד הבריאות. את התשובות חיברו רופאי משרד הבריאות והתשובות ההלכתיות הנוגעות לתשעה באב ע"י מורי הוראה ופוסקים ידועים.

השו"ת עוסק בין היתר בהגבלות וסגרים, מניעת הידבקות, יציאה וחזרה לחו"ל ומחו"ל, חולי קורונה בצום תשעה באב, קובץ "איכה ישבה בדד?" המתייחס להתנהגות בבידוד וקובץ "יחליפו כח" המיועד ליוצאים למלוניות ההחלמה.

במטה ההסברה למגזר החרדי מציינים כי העלון יופץ ויחולק החל מהערב בריכוזים חרדיים בכל רחבי הארץ במאות אלפי עותקים.

לנוחותכם מצורפת גירסת סמארטפון של קובץ השו"ת >>

 


 

 

 

שו"ת קורונה משרד הבריאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד