1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הפרוייקטור סייר בבתי הכנסת: "הציבור ראוי להערכה"

נכנס לעבוד: פרופסור רוני גמזו שמונה לאחרונה לפרוייקטור הקורונה הגיע לסיור מיוחד בבתי הכנסת כדי לבחון מקרוב את מוכנותם לתפילות בצל הנגיף • "קשה לראות מניינים מצומצמים, אך הקפדה עכשיו תסייע לבתי הכנסת שישארו פתוחים בחגי תשרי"

ליפא ברגר, ט' אב תש"פ 30/07/2020 08:11

בליל תשעה באב גמזו בסיור בבתי הכנסת גמזו בסיור בבתי הכנסת צילום: נתן וויל

ליל תשעה באב בצל הנגיף: פרוייקטור הקורונה הנכנס פרופסור רוני גמזו סייר בבתי הכנסת "אנו בוחנים בשטח את ההגבלות. הציבור ראוי להערכה על הציות וההקפדה".

פרופ' רוני גמזו, שמונה לאחרונה כפרוייקטור מיוחד למאבק בנגיף הקורונה ערך אתמול בערב (ד') סיור בבתי כנסת כדי לעמוד מקרוב אחר אופן יישום ההנחיות ובחינתם.

גמזו בסיור בבתי הכנסת\\צילום: נתן וויל

גמזו בסיור בבתי הכנסת\\צילום: נתן וויל

גמזו אמר "כפי שהצהרתי, אני מגיע לשטח כדי לבחון את ההגבלות, ואת יישומן תוך שיח עם הציבור. קשה לכל אחד מאיתנו לראות בתשעה באב מניינים מצומצמים, ואנשים הנאלצים לשבת על שרפרף נמוך במזג האוויר המכביד, אבל זהו צו השעה והאחריות שלנו לדאוג לבריאות ציבור המתפללים והאזרחים בכלל".

פרופ' גמזו פתח את הסיור בקרית אונו משם המשיך לגבעת שמואל ולבני-ברק. הוא שוחח עם המתפללים והגבאים, ושמע על האתגרים מולם הם מתמודדים בניסיון לשמור על ההנחיות.

פרופ' גמזו ציין כי הציבור ראוי להערכה על הציות, והוסיף כי "הקפדה מחמירה עכשיו תסייע לנו להשאיר את בתי-הכנסת פתוחים בימים הנוראים ובחגי תשרי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;