1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

במשרד הבריאות שוקלים לקצץ שוב בימי הבידוד הנדרשים

לפני כשבוע הודיע במשרד  הבריאות כי משך הבידוד לחולים עם סימפטומים ושאינם, יקוצר למינימום של 10 ימים • כעת פונים קופות החולים לראש שירותי הבריאות היוצאת, בבקשה לקצר שוב את משך הבידוד בכ 2-3 ימים • לטענתם, החישוב אמור להיות מרגע נטילת הבדיקה ולא מקבלת התוצאה

יענקי פרבר, ט' אב תש"פ 30/07/2020 10:12

לאור פניית קופות החולים נטילת דגימות בבית החולים הפלסטיני סמוך לחברון נטילת דגימות בבית החולים הפלסטיני סמוך לחברון צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

לאחר שבשבוע שעבר הודיעו במשרד הבריאות כי זמן הבידוד הנדרש יקוצר, כעת במשרד הבריאות שוקלים לקצר עוד את ימי הבידוד לחולים.

אם המהלך ימומש, משך הבידוד לחולים עם סימפטומים או בלעדיהם צפוי להתקצר בשלושה ימים. "כל שעה נוספת בבידוד קריטית לחולה שמחכה לחזור לשגרה". כך פורסם ב"ישראל היום".

משרד הבריאות בוחן אפשרות לקצר עוד את משך הבידוד הנדרש של חולי קורונה. אם המהלך ייצא לפועל, משך הבידוד לחולים עם סימפטומים או בלעדיהם צפוי להתקצר ביממה עד שלוש יממות, כך שחולה ללא סימפטומים יוכל להיות מוגדר כמחלים אפילו בתוך שבעה־שמונה ימים, ולא בתוך עשרה ימים. לפי ההצעה, הימים עד להגדרת אדם כמחלים ייספרו לא מיום קבלת תוצאה חיובית (כפי שמוגדר כיום) אלא מיום נטילת הבדיקה.

קופות החולים פנו לראש שירותי בריאות הציבור היוצאת, פרופ' סיגל סדצקי, והציעו לה לקצר את ימי המחלה, בין היתר משום שאדם שנבדק שוהה בבידוד מרגע נטילת הדגימה. כמו כן, התוצאה החיובית שהוא מקבל, גם אם באיחור, מתייחסת לרגע הבדיקה עצמו. לפי נוהל המחלימים שנכנס לתוקפו לפני כשבוע, משך ההחלמה יקוצר למינימום של 10 ימים.

אם יאושר השינוי שמבקשות קופות החולים, המשמעות היא שחולה ללא סימפטומים שקיבל תוצאה חיובית יומיים־שלושה לאחר הבדיקה, משך ההחלמה שלו יקוצר מ־10 ימים לשמונה.

גורם בכיר בקופות החולים: "יש להכיר גם בזמן ההמתנה לקבלת התוצאה, כל שעה נוספת בבידוד קריטית לחולה שמחכה לחזור לשגרה". במשרד הבריאות אישרו כי הנושא נבחן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טעות  

    ח

  2. למה אנחנו שומרים על ההנחיות בזמן שחולים מסתובבים ברחוב חופשי להדביק  (ל”ת)


;