1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נשיא ארצות הברית טראמפ מציע לדחות את הבחירות לנשיאות

המירוץ לבית הלבן: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר במהלך תדרוך לעיתונאים כי לדעתו הבחירות בצל הנגיף ישבשו את תוצאות האמת וברצונו לדחות את מועד הבחירות • הסמכות לכך היא בידי הקונגרס והיא נדחתה על ידי המפלגה הדמוקרטית

יענקי פרבר, י' אב תש"פ 31/07/2020 10:35

בצל משבר הקורונה החמור בית משפט העליון בארה"ב בית משפט העליון בארה"ב צילום: pixabay

בצל משבר הקורונה החמור בארה"ב: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר במהלך תדרוך בבית הלבן כי הוא רוצה לדחות את הבחירות לנשיאות ארה"ב.

טראמפ אמר כי הוא חושש לקיים את הבחירות במועד שנקבע, עקב הצבעה המונית בדואר בשל נגיף הקורונה שעלולה לגרום לדבריו לזיופים רבים, כך שתהליך קביעת המנצח יתעכב מאוד.

"אני רוצה בחירות ותוצאות, הרבה, הרבה יותר ממך", אמר טראמפ לעיתונאים. "אני לא רוצה לדחות. אני רוצה לקיים בחירות. אבל אני גם לא רוצה לחכות שלושה חודשים ואז לגלות שכל ההצבעות נעלמו והבחירות לא קבעו כלום".

טראמפ הבהיר כי הוא רוצה לקיים את הבחירות במועדן, אך במתכונת בה המצביעים מצביעים בקלפי ולא בדואר. "האם אני רוצה שתאריך [הבחירות] ישתנה? לֹא. אבל אני לא רוצה בחירות לא הוגנות", אמר נשיא ארה"ב לכתבים.

הבחירות לנשיאות ארה"ב מתוכננות ל-3 בנובמבר 2020. לנשיא ארצות הברית אין סמכות לדחותם - רק הקונגרס יכול לעשות זאת. ההצעה של טראמפ לדחיית הבחירות נדחתה על ידי המפלגה הדמוקרטית, שיש לה רוב בקונגרס, וגם על ידי המפלגה הרפובליקנית, שיש לה רוב בסנאט.

מספר האמריקנים שיצביעו בדואר השנה צפוי להיות גבוה מכל הבחירות בעבר, בגלל מגיפת הקורונה. יצויין כי ארצות הברית נמצאת במקום הראשון במספר המקרים של זיהום בעולם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;