1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

משבר תקציב הישיבות; ליברמן מאיים: "אם ידונו בתקציב אגיש בג"צ"

המלגות אותן מקבלים בחורי הישיבות ואברכי הכוללים הגיעו לשפל חסר תקדים, והנציגים החרדים פועלים בנחישות לקדם את ההעברת תקציב ייעודי באמצעות ועדת החריגים עוד קודם אישור תקציב המדינה • ליברמן בתגובה מאיים כי יפנה לבג"צ באם הנושא יצבור תאוצה: "לא נכנע לסחיטה הדתית"

ארי קלמן, י' אב תש"פ 31/07/2020 11:44

"סחיטה באיומים" אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

בתגובה למאבק הנציגים החרדים כנגד תקציב הישיבות שלוקה בחסר בעקבות אי העברת התקציב ומערכות הבחירות החוזרות - יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מאיים לעתור לבג"צ במקרה וידונו בהעברת תקציב הישיבות קודם העברת התקציב.

כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים', תקציב הישיבות שפועל על פי תקציב שמחולק 1/12 הסתיים, ובחודשים האחרונים מלגת האברכים ובחורי הישיבות הגיעה לשפל חסר תקדים, ובמפלגות החרדיות דורשים להעביר תקציב יעודי עוד בטרם העברת תקציב המדינה.

בתגובה, טוען היום (שישי) יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי נודע לו "מבכירים במשרד האוצר שהבקשה המטורפת להגדיל ל- 1.2 מיליארד ש"ח את תקציב הישיבות באמצעות ועדת החריגים צוברת תאוצה", ועל כן הוא מאיים לפנות בעתירה לבג"צ.

ליברמן טוען עוד כי לדרישה על העברת תקציב הישיבות יש להוסיף את התנגדות השרים החרדים לפתיחת מרכזי מסחר בסופי שבוע, בניגוד לעמדת משרד הבריאות, "משום שדרישתם להגדלת מספר המתפללים בבתי כנסת לא נענתה עד כה". לדבריו "מדובר פשוט בסחיטה באיומים".

"לידיעת גפני, ליצמן גנץ ונתניהו", תוקף הבוקר ליברמן, "ועדת החריגים נועדה לטפל בבעיות בוערות ודברים חיוניים ולא למימוש הסכמים קואליציונים", לכן, מודיע ליברמן "אני אומר לכם מראש, אם וכאשר הוועדה תתכנס לדון בתקציב הישיבות, באותו הרגע אגיש בג"צ". תוך שהוא מוסיף: "נמאס מהכפיה הדתית, נמאס מהכניעה למפלגות החרדיות!".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בכיין  

  בכיין

 2. צריך מלך כמו דוד המלך...  

  שריר

  • שכחת את הרבנים מאירופה (ל”ת)

   חיים

 3. סחטנים פרזיטים, לכו תעבדו , תפסיקו לגנוב לי את הכסף!!! אני עובד קשה !!!  (ל”ת)

  דתי לאומי

  • אתה דתי לאומי כמו שאני מיש עתיד (ל”ת)

   יואל

 4. במקום בגץ אני מציע לו להתפלל שלא יענישו אותו מהשמים על הוצאת שם רע וביזוי של דוד המלך בכנסת .השם לא יוותר לו על הביזוי הזה  (ל”ת)

  שלמה

 5. ליברמן אדם שפל ונבזה, הגוים שבאו אתו מרוסיה קבלו סל קליטה על חשבון הצבור  

  צבי

 6. אדם מושחת ורע לב, רק רשעות יוצא ממנו, שום דבר חיובי הוא לא עשה בחייו  (ל”ת)

  חיים

 7. ליברמי?  (ל”ת)


 8. זה ברור שגפני עושה את החשבונות של האינטרסים שלו  (ל”ת)


 9. הוא בונה את מפלגתו על אנטישמיות  

  בני

 10. המה - ליברמן את בג"ץ - כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד, תמשיך להתבכיין  (ל”ת)


;