1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

משרד הבריאות יגבש נוהל אחיד להגבלות; כולל על בתי הכנסת

אחרי שהובלנו כאן ב'בחדרי חרדים' את המאבק למען המתפללים, אלו הצטרפו גם השרים וחלק מהח"כים החרדים, משרד הבריאות מודיע כי בשבוע הבא יציג נוהל אחיד לגבי התקהלויות בכל המקומות, כולל בתי כנסת מה שיביא לקץ אפליית חופש הדת לעומת חופש הבליינות והמחאה

ארי קלמן, י' אב תש"פ 31/07/2020 14:55

בעקבות 'בחדרי' > סוף לאפליה מתפללים בבית כנסת מתפללים בבית כנסת צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בשבוע הבא צפוי משרד הבריאות לגבש לצד הגורמים הנוספים, נוהל אחיד שיעשה סדר בהטלת המגבלות על התקהלויות וישווה את הנהלים בין בתי הכנסת לשאר מוקדי ההתקהלויות ויביא סוף לאפליה. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

במשרד הבריאות הודיעו היום (שישי) כי "בתחילת השבוע גורמי המקצוע במשרד בראשות מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי, יחד עם הפרויקטור פרופ' רוני גמזו, יגבשו נוהל אחיד להגבלת התקהלות, הכולל בתי עסקים, תרבות ובתי כנסת".

גיבוש הנוהל יהיה בשולחן עגול בראשות הפרויקטור פרופ' גמזו שכולל את הגורמים הרלוונטיים ממשרדי הממשלה השונים. "השולחן העגול ימשיך להתכנס 3 פעמים בשבוע להסדרת נושא ההגבלות באופן אפקטיבי וקוהרנטי", נמסר במשרד הבריאות.

ההצעה הראשונית צפויה לעלות לדיון כבר ביום שני הקרוב, אז יציג שר הבריאות יולי אדלשטיין לקבינט הקורונה המצומצם, צעדים נדרשים, כולל צמצום ההגבלות על בתי הכנסת.

נושא אפליית בתי כנסת עלה לסדר היום הציבורי בשבועות האחרונים בהובלת 'בחדרי חרדים', שהביא את זעקת המתפללים, שהוגבלו עד עשרה מתפללים בשטח הסגור ועד 20 מתפללים בשטח הפתוח, לעומת מסעדות וקניונים שהוגבלו פחות.

חלק מראשי המפלגות החרדיות נרתמו לעניין אך נמנעו מלהלחם בנושא, כך שהשרים החרדים אריה דרעי, יעקב ליצמן ויעקב אביטן הצביעו נגד החלטות ממשלה עד להסדרת הנושא, כמו גם אמש שהשרים דרעי וליצמן דרשו לדון בצמצום ההגבלות על בתי הכנסת.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כשההפגזות חופשיות מהגבלות אין שום ערך והצדקה ל״נוהל אחיד״  (ל”ת)

  נחום

 2. משרד הבריאות לא מכיר אתכם. אתם לא מעניינים את גורמי המקצוע שמקבלים החלטות ע"פ נתונים ושיקול דעת נטול משוא פנים  (ל”ת)

  פרופסור

 3. עדיין לא מובן כבר?  

  צבי

 4. ומי יאכוף בבתי כנסת את ההנחיות  (ל”ת)


;