1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

בן כספית: "האנרכיסטיים המרכזיים הם רה"מ ושרי הליכוד"

העיתונאי בן כספית מתייחס להפגנות בארץ ואומר כי "האנרכיסטים המרכזיים במדינת ישראל כיום זה רה"מ ושרי הליכוד" • בקשר למשבר הקואליציוני אמר: "ללכת לבחירות זה פשע - נתניהו מחפש אליבי"

קובי עוזיאלי, י"א אב תש"פ 01/08/2020 23:55

"בחירות זה פשע" בן כספית ובנימין נתניהו בן כספית ובנימין נתניהו צילום: הדס פרוש, פלאש 90

העיתונאי בן כספית  מעיתון 'מעריב' ורדיו '103fm' שוחח עם ניסים משעל ברדיו 103FM על מה שמסתמן כניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקדים את הבחירות; בהמשך כספית התייחס להפגנות ברחבי הארץ, והסביר מי הם באמת האנרכיסטיים.

ניסים משעל תהה האם לדעתו של בן כספית רה"מ נתניהו אכן פועל להקדמת הבחירות, ואם הדבר כך, האם הוא לא רואה את המצב הקשה בו נתונה מדינת ישראל בשיאו של משבר הקורונה הבריאותי, כלכלי וחברתי. כספית הביע את דעתו על הנושא ואמר: "אני חושב שאתה צודק וכרגע הוא נחוש להקדים את הבחירות אבל אני רחוק מלדעת, לחשוב או לפרש שהוא אכן יצליח. אפשר להגיד על נתניהו, ואומרים הרבה, אבל טיפש הוא לא; הוא מבין את המצב וככל שעוברים הימים עד 25 באוגוסט, אז אנחנו צריכים להחליט, כך הוא יותר ויותר מבין שיכול מאוד להיות שהוא ירסק לא רק את המדינה בבחירות - אלא גם את עצמו".

הוא הסביר כי בישיבת הנהלה במשרד האוצר השבוע, נאמר כי "תקציב חד שנתי החל מהשבוע הבא זה בדיחה, זאת אומרת שכל הטיעון המכונן של נתניהו שהכלכלנים אומרים שצריך תקציב חד שנתי התפרק ונעלם. היה גם גילוי דעת של רוב הכלכלנים הבולטים בישראל שמסבירים – 'רק דו שנתי', זה המצב כרגע. ללכת עכשיו לבחירות זה פשע ובשביל פשע אתה צריך אליבי, אני מדבר לא במובן הפלילי כמובן, אתה צריך להוכיח שזה נכון לציבור. אין לו סיבה, אין לו אליבי; הציבור לא מטומטם וברגע שהציבור יבין והוא כבר מבין הוא יחטוף עוד נזק בסקרים".

לדעתו, הנושא יוכרע, "כמו כל דבר שמוכרע אצל נתניהו, בדקה ה-90 בתוך זמן פציעות לכן אנחנו מדברים על סוף אוגוסט. זה יוכרע על פי הפחדים האחרונים, על פי הסקרים האחרונים שהוא יעשה. לדעתי אם הוא יגיע לקידומת 2, והוא בדרך לשם, הוא יבין שהוא מתרסק ואז הוא ידחה וינסה לבנות על נס אחר כלשהו שיאפשר לו בשנה הבאה להימלט מהרוטציה איך שהוא".

לטעמו, הסיבה שנתניהו פועל להקדים את הבחירות היא משפטו. "הוא חושב, ויכול להיות שבזה הוא צודק, שלנהל את המשפט מעמדת רה"מ זה אירוע אחר לגמרי מאשר מעמדת ממלא מקום חליפי, שלא בטוח שיתאפשר לו בבג"ץ. גם אם בסופו של יום, בתודעה שלו, הוא יודע שהוא יצטרך להגיע לעסקת טיעון, היא תראה אחרת לגמרי אם היא תעשה מול רה"מ מכהן או מול מישהו בלתי מוסבר כמו גנץ היום – רה"מ חליפי שיש לו אמנם שיירה אבל אין לו סמכויות".

כספית הודה: "קשה להבין את זה, קשה להשלים עם זה, להסתגל לזה, שרה"מ שלפני רבע שעה אמר למצלמות גנץ בוא תיכנס איתי לממשלה, אנחנו נתחלף בתאריך שנקבע, בלי טריקים ובלי שטיקים, חתם על ההסכם ודקה אחרי זה לא עולה בדעתו לקיים אותו פשוט לא עולה. יש אנשים שמקורבים לנתניהו וגנץ שאומרים שאם הרוטציה תקרה ההישג ההיסטורי זה שבפעם הראשונה בהיסטוריה נתניהו יקיים הבטחה, ויקיים איזה שהוא הסכם. אנחנו התרגלנו שהוא אומר ואף אחד לא מצפה שזה יקרה. הוא לא מוכן לפנות את בלפור, לא רק הוא גר שם כמובן, ואין לו רוב בדירקטוריון של בלפור".

"גנץ הולך על כל הקופה"

ניסים משעל תהה מה יקרה לנתניהו במידה וגנץ יסכים לבסוף לתקציב חד שנתי? על כך כספית אמר: "הוא ילך לתקציב חד שנתי ואז הוא יפיל את הממשלה בתקציב הבא, לפני הרוטציה. אני חושב שבניגוד להווייתו הרגועה והנינוחה, ואולי הילדותית והנאיבית של גנץ, אני מרגיש כרגע שגנץ הולך על כל הקופה. אם הייתי צריך להמר מי ימצמץ ראשון משניהם כרגע, ואני יכול לצאת טמבל וזו לא תהיה פעם ראשונה, כי קשה מאוד לנבא פוליטיקה ישראלית; הייתי מהמר שנתניהו ימצמץ בפעם הראשונה. גנץ הגיע לנקודת האל-חזור שאין לו מה להפסיד, אם הוא רוצה למות הוא ימות זקוף".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר שרצח של רה"מ אינו תרחיש דמיוני, ניסים משעל תהה לאן החברה הישראלית התדרדרה. כספית הדגיש כי אמירתו של הנשיא חשובה, אך הודה כי "הקטע של רה"מ זה תרחיש לא הגיוני, כי נתניהו באמת נשמר ברמת אבטחה חסרת תקדים, השב"כ לוקח את כל מקדמי ההיסטריה האפשריים ומכפיל ב-2, אני לא רוצה להיכנס לנעליו של השב"כ כי ועדת חקירה אחת הייתה ולצערנו הרב ללא בדקה אתמה שצריך היה לבדוק רק את נסיבות הרצח ולא את ההסתה שקדמה לו. אנחנו בתהליך התפרקות מואץ שכל מיני גורמים מזרזים אותו. אני חושב שהמחולל המרכזי, וזה לא מאתמול, זה בנימין נתניהו, מתחיל עוד בשנות ה-90 עם האמירה המכוננת 'אנשי השמאל שכחו להיות יהודים' שהוא לחש למקובל הרב כדורי".

כמו כן, הוא התייחס לטענות של נתניהו ואנשיו על 'האנרכיסטיים' בהפגנות המחאה, ואמר: "האנרכיסטים המרכזיים במדינת ישראל כיום זה רה"מ ושרי הליכוד. נתניהו אומר בקולו לחקור את החוקרים. מה זו אנרכיה? אנרכיה זה יצירת מצב שאין אמון יותר במוסדות המדינה, בשלטון החוק והסדר, בכל המסגרות שמחזיקות מדינה ועם; מי מפרק את האמון בזה? נתניהו בכוונת מכוון, כשאמסלם מדבר ככה על הממשלה, כשאוחנה אומר בריאיון הראשון כשר משפטים לפעמים לא צריך לקיים פסק דין של בג"ץ , מה זה אומר? שרבע שעה אחרי זה יו"ר הכנסת לא יקיים פסק דין של בג"ץ - זו אנרכיה".

ומה הפתרון למצב העגום אליו הגיעה מדינת ישראל והחברה בישראל לטעמו של כספית? "אנחנו צריכים להחלים מתקופת נתניהו, האיש עשה הרבה דברים טובים, הרבה דברים רעים. הוא ישראלי ואני מאמין שהוא אוהב את המדינה, לצערי הוא אוהב את עצמו יותר. צריך רה"מ מהימין, משמאל, מלמטה, שיבוא. אני הפכתי ליהודי צנוע עם השנים - שיהיה ישר, לא ישנא אף אחד, לא יהיה שנוא, יחשוב רק על המדינה ויכניס את כולנו לחדר התאוששות אחרי החלמה אחרי מחלה מאוד קשה".

אני מחכה להחלים
"תתאזר בסבלנות".

עריכה: עופרי גליכמן, 103FM

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בן כזבית אמר?  

  קובי

 2. מר בן כספית כל אחד יודע שלא תמצא מלה טובה על ביבי  

  יואל

 3. למה אני צריך לקרוא כאן את הגיגיו של בן כספית?  (ל”ת)

  אלי

 4. כספית צודק בכל מילה  (ל”ת)

  אלי

 5. מלא רספקט על הצענזורה שלכם  (ל”ת)

  בן כזבית אנרסיט

 6. הבן כספית הזה שונא חרדים ושמאלני מובהק ומבטא היטב את התקשורת האנטי יהודית של מדינת היהודים  (ל”ת)

  שלמה

;