1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

לאחר ההתנגדות: גמזו אישר את כניסת תלמידי חו"ל

למורת רוחו של יו"ר ישראל ביתנו איווט ליברמן, פרויקטור הקורונה פרופ' גמזו חזר בו מההתנגדות ואישר את מתווה השר דרעי לכניסתם של בחורי הישיבות, ובחורות סמינרים תושבי חו"ל לזמן אלול הבעל"ט

ארי קלמן, י"ב אב תש"פ 02/08/2020 20:38

חשיפת 'בחדרי' תלמידי ישיבת חב"ד בצפת. אילוסטרציה תלמידי ישיבת חב"ד בצפת. אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

לאחר שהשר אריה דרעי פעל והביא לאישור כניסתם של כ-17,000 סטודנטים מחו"ל, ולאחר שפרויקטור רוני גמזו הביע התנגדות למהלך - המתווה אושר היום סופית והוא יוצא לדרך.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי היום (ראשון) קיים פרופ' גמזו דיון עם נציג המל"ל, רשות האוכלוסין וההגירה, איגוד הישיבות, ראש הסוכנות היהודית וגורמים נוספים, בסיומו אישר גמזו את המתווה כפי שאושר לפני שבועיים ופורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'.

עוד נחשף במהלך הדיון כי בניגוד להסתה שמפיץ יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בטענה כי המתווה מכניס 17,000 אברכים, עולה כי המתווה יאשר כניסה של אלפי סטודנטים ואנשי חו"ל בפרויקטים של מסע, כאשר מתוכם רק כ-6,500 תלמידי ישיבות ובחורות סמינר.

כזכור, בסוף השבוע התייחס פרופ' גמזו בראיון ל'חדשות 12' ואמר: "משהו שנותן לי ביטחון מלא שזה יתקיים. אני עוד לא סגור סופית מה ההוראות הנוספות שאנחנו צריך לתת, צריכים לעשות כאן מעשה חכם למנוע כאן תעברה נוספת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בבקשה לתת לנו הוראות איך משיגים את האישור  

  יוסף

  • כל הקומבינות זה עניינים של כסף 

   שאול

 2. מי יקפיד על המתווה הכל פולטיקות  (ל”ת)


;