1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

זוהר על התנגדות החרדים: "יתנו דין וחשבון לבוחרים"

יו"ר הקואליציה נחוש לגבש רוב בכל מחיר לחוק פסקת ההתגברות שמעלה חברת הכנסת איילת שקד מהאופוזיציה, זאת חרף הודעת החרדים כי לא יתמכו, למרות שהם ידועים כמי שתומכים בחוק שימנע מבג"ץ לפסול חוקים 

ארי קלמן, י"ב אב תש"פ 02/08/2020 21:07

סאגת פסקת ההתגברות מיקי זוהר ואריה דרעי במליאה מיקי זוהר ואריה דרעי במליאה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סאגת פסקת ההתגברות שעלתה לסדר היום בעקבות הצעתה של חברת הכנסת איילת שקד, טרם ירדה, ובאופן מפתיע מי שתוקף את החרדים על החלטתם לא לתמוך בחוק, הוא דווקא יו"ר הקואליציה.

בראיון שהעניק הערב (ראשון) לרשת ב', אמר חבר הכנסת מיקי זוהר העומד בראשות הקואליציה כי "אני עדיין מקווה שיהיה רוב לפסקת ההתגברות". לדבריו, "בסופו של יום מדובר בחוק שמשקף את מה שאנחנו בימין ובליכוד מאמינים בו".

זוהר אמר כי הוא פועל מול ראש הממשלה לתמוך בחוק שיעלה להצבעה ביום רביעי; "כשמגיע חוק שכזה לכנסת אני לא רואה אפשרות שהליכוד לא יתמוך בחוק כזה".

על הודעת הסיעות החרדיות כי הם לא יצביעו בעד החוק, בו הם תומכים מימים ימימה, אמר חבר הכנסת זוהר: "בסוף כל אחת מהמפלגות בכנסת נותנת את הדין וחשבון לבוחרים שלה. אם החרדים לא רואים בפסקת ההתגברות כחוק חשוב ונדרש ולשלמות הקואליציה מבחינת הציבור החרדי עולה על חוק שכזה שידוע שיכול למנוע הרבה מאוד נזק לציבור שנגרם לתוצאה מהחלטות בג"צ".

בתוך כך, מוקדם יותר היום נרשם עימות בין שר המשפטים אבי ניסנקורן, לבין יוזמת ההצבעה ח"כ איילת שקד, שבתגובה לסערה הפוליטית השבועית תקף השר ניסנקורן וכתב בחשבון הטוויטר: "מה קרה לנאום 'לא פרנסה - לא מעניין'?", הוא הוסיף "נפתלי, איילת, אין דבר שמעניין אתכם יותר מלרמוס את שלטון החוק והדמוקרטיה. לא יקרה".

חברת הכנסת איילת שקד השיבה לו: "אחרי שכחול לבן מיצבו את עצמם תחת הסיסמא "לא כיסא - לא מעניין" יש להם עוד את החוצפה להטיף מוסר. מילא שהממשלה המנופחת הזו הייתה דואגת לפרנסה, אבל גם את זה זנחתם לצד המחדלים שלכם במשבר הקורונה. ‏חסוך ממני את הסיסמאות. פסקת התגברות לא פוגעת בדמוקרטיה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החרדים צריכים תקציב לישיבות. מספיק עם הגרירת רגליים הזו.  

  שלומי

  • אתם מתנגדים??? 

   ***

  • צודק . ולדרעי וליצמן שבחרנו אותם זה לא מעניין (ל”ת)


  • מה להצביע הפעם??? 


 2. דרעי וליצמן וגפני...  


 3. הזדמנות להחליש את הבג"ץ חבל.  (ל”ת)

  יגאל

 4. על התנגדות החרדים אפשר להגיד מלה אחת: טמטום  

  צבי

 5. מר שר המשפטים  

  אני

 6. מה הטיפשות הזאת למה לא תומכים  

  ש

  • כל השנים הליכוד הזבל הוא שהגן על הבגץ ועכשיו  


 7. פעם ראשונה בשנים האחרונות שהחרדים שווים משהו  (ל”ת)

  חרדי וחושב

 8. הגיע זמן גאולתנו לזכות במפלת הרשעים ביבי והימין  (ל”ת)

  שונא ביבי

 9. לא לחינם יש רבנים שאומרים שגם החרדים בכנסת ערב רב  


 10. תקשיבו טוב טוב גפני ודרעי  

  מוטקה

 11. אדון חכה חכה דרעי  

  מאיר

 12. ביבי רוצה להפיל את בית המשפט כדי להכריח את אזרחי ישראל לעשות חיסונים (כמו שברוסיה כבר בשלבי הכנה לכך)וידוע שהחיסונים נגד "הקורונה" הם רעלים עקרות ועוד מחלות ה' ישמור אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים.  (ל”ת)


 13. שלא תעזו  


;