1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חינוך

אחרי עשור – ראש העיר הבטיח: מבנה לת"ת תוך שנתיים

אחרי הבטחות חוזרות ונשנות שנמשכו במשך שנים ארוכות, ללא תוצאות הגיע ראש העיר ירושלים, משה ליאון, לסיור בת"ת 'דברות משה' והוציא לפועל את תוכניות הבינוי | הבשורה: תוך שנתיים המבנה יעמוד על תילו

אברמי פרלשטיין, י"ב אב תש"פ 02/08/2020 21:30

בשורה ראש העיר ליאון בת"ת 'דברות משה' ראש העיר ליאון בת"ת 'דברות משה' צילום: אריה לייב אברמס

תנופת הבניה של מוסדות החינוך החרדיים בירושלים נמשכת במלא העוצמה.  אחד מתלמודי התורה החשובים בבירה, ת"ת 'דברות משה' השייך לרשת 'בני יוסף', סובל מאז הקמתו לפני כשני עשורים מתנאים פיזיים ירודים.

התלמידים לומדים בקראוונים ומנ"דים שנבנו טלאי על גבי טלאי, ולמרות שבמוסד לומדים למעלה מ-500 תלמידים והבטחות חוזרות ונשנות שניתנו במהלך השנים, מבנה הקבע לא נבנה.

בחודשים האחרונים, פנו מהנהלת רשת החינוך 'בני יוסף', בראשות המנכ"ל חיים ביטון, והורים רבים לראש העיר וביקשו ממנו להיכנס לעובי הקורה במטרה להביא את המוסד למנוחה ולנחלה ולמבנה הקבע שיאפשר לילדים לצמוח בתורה עם תנאים פיזיים מתאימים.

ראש העיר שמע על המצוקה, וקבע סיור בתלמוד תורה יחד עם מנכ"ל הרשת, הרב חיים ביטון, מחזיק תיק משאבי חינוך ישראל קלרמן, מחזיק תיק החינוך אברהם בצלאל, וכל גורמי הבינוי בעירייה על מנת להביא פתרונות מיידים לת"ת שסובל ממצוקה מתמשכת.

במהלך הסיור שנערך לפני תשעת הימים, הציג המנהל, הרב אריה פוקסברומר, את התלמוד תורה, ונתן לראש העיר לבחון את הילדים בגמרא ובמקצועות שונים, כשהילדים מראים ידע עצום בכל תחום.

בשיאו של הסיור, שמע ראש העיר שיר מיוחד שהולחן במיוחד לכבוד הסיור, בו סיפרו הילדים על הקשיים איתם הם מתמודדים, ועל כך שלמרות שהם כבר בכיתה ח' ועולים לישיבה קטנה, הם נאלצו להעביר את כל שנותיהם בת"ת במבנים יבילים למרות ההבטחות ששמעו במהלך השנים שהבטיחו את בניית מבנה הקבע.

ראש העיר גם שהה דקות ארוכות במחיצת הילדים של החינוך המיוחד שריגשו אותו בשירים מיוחדים וביצירות טכנולוגיות עליהם הם עמלים בימים אלו.

בסיומו של הסיור, כינס ראש העיר ומנכ"ל רשת החינוך את גורמי המקצוע, והורה להם לקדם את תוכניות הבינוי באופן מיידי.  גורמי המקצועי בעירייה אמרו כי הם יוצאים לעבודה באופן מיידי, ואף הבטיחו שתוך שנתיים יעמוד מבנה הקבע על תילו.

ראש העיר הודיע כי יערוך ישיבה חודשית בנושא על מנת לעקוב אחרי התקדמות הבניה ולוודא שהתוכניות יוצאות לפועל על פי לוחות הזמנים שהותוו בסיור.

בסיום הסיור אמר ראש העיר משה ליאון "אני שמח על ההזדמנות להיות לעזר למוסד חשוב כל כך. הילדים שפגשתי היום הם העתיד של ירושלים. משלבים תורה ודרך ארץ ולצערי נאלצים ללמוד בתנאים פיזיים ירודים. אני יחד עם מנכ"ל הרשת, הרב חיים ביטון, עושים הכל על מנת לפתור מצוקות רבות שנים של אפליית מוסדות חינוך חרדיים וברוך ה' רואים ברכה בעמלנו. המוסד הזה הוא גאווה לעיר ירושלים, והמבנה בו הוא ישכון בעזרת ה' יספר על כך לעולם כולו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אשרי המאמין  


  2. ברוך השם שנמצאה תעסוקה לקלרמן ויעבץ  (ל”ת)

    אריאל עטר

;