1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

מנהיגת הימין הקיצוני מחזרת אחר המצביעים היהודים בצרפת

מרין לה פן, מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת שינתה את עמדתה ביחס לקהילה היהודית, ופרסמה הודעה בה כתבה: "עלינו להיות נחושים במאבק נגד מגיפת האנטישמיות ונגד אלו שתוקפים את בני עמנו היהודים"

יענקי פרבר, י"ג אב תש"פ 03/08/2020 08:32

שינתה את עורה תשעה באב במרכז חב"ד בפריז תשעה באב במרכז חב"ד בפריז צילום: מרדכי לובעצקי

שינתה את עורה: שלוש שנים לאחר שמרין לה פן, מנהיגת מפלגת הימין הקיצוני האיחוד הלאומי, קוממה עליה את הציבור היהודי בצרפת, היא מנסה כעת לחזר אחר קולותיהם של היהודים. לה פן, שהתמודדה לנשיאות צרפת, היא בתו של הפוליטיקאי הקיצוני ז'אן מרי לה פן, הידוע בעמדותיו האנטישמיות.

ב-2017 טענה לה פן כי צרפת לא הייתה אחראית לגורלם היהודים במלחמת העולם השנייה, וכי השלטון באותם הימים צריך לשאת באחריות. הדברים נאמרו ביום האזכרה למצוד על יהודי פריז, שרוכזו בחודש יולי 1942 על ידי המשטרה באצטדיון החורף בפריז, לא הרחק ממגדל אייפל, ואלפים מהם גורשו לאושוויץ.

בשבוע האחרון, ביום הזיכרון למצוד, שינתה לה פן לחלוטין את נימת דבריה כאשר פרסמה הודעה בשמה: "היום שבו הוסגרו היהודים על ידי צרפתים, מחייב לזכור את הביטוי הנורא והנתעב ביותר של האנטישמיות. עלינו להיות נחושים במאבק שלא הסתיים נגד המגיפה הזאת ונגד אלה בצרפת שתוקפים את בני עמנו היהודים".

בעקבות ההודעה שנחשבת לדרמטית במונחים צרפתיים הגיב ללה פן, סרז' קלרספלד, "צייד הנאצים" הנודע ואחד מבכירי הקהילה היהודית בצרפת, שאמר: "היא עשתה צעד לעבר הערכים של הרפובליקה כאשר גינתה את המצוד נגד היהודים, שעליו היה אחראי המרשל פטן, דמות הנערצת על אביה".

קלרספלד הוסיף כי לה פן עדיין צריכה להודיע כי היא מקבלת את החוק נגד הכחשת השואה, שנחקק ב־1990. עוד יצוין כי גורמים נוספים בקהילה היהודית תומכים בשינוי העמדה הפומבי של לה פן, שככל הנראה חושבת כבר על הבחירות הבאות ומכלכלת בהתאם את צעדיה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פרגמטיות אירופית  

    אירופה

  2. לה פן חייבת לנצח.. למען צרפת.. למען הצרפתים...  

    אלירן

;