1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פרסום ראשון: המרוץ לתפקיד מנכ"ל הרבנות יוצא לדרך

עקב כך שמשה דגן יסיים בשבת הקרובה את תפקידו כמנכ"ל הרבנות הראשית, לאחר ארבע שנות כהונה, הוקמה ועדת לאיתור המנכ"ל הבא, כאשר בינתיים מנכ"ל המדרג לשירותי דת ישמש כממלא מקום | אחד השמות החמים שעולים, הוא פעיל מוכר ובולט בציבור הספרדי

ארי קלמן, י"ג אב תש"פ 03/08/2020 19:18

זהו השם החם והמוביל הרבנות הראשית. אילוסטרציה הרבנות הראשית. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: מנכ"ל הרבנות הראשית משה דגן, עשוי לסיים ביום שבת הקרוב את תפקידו, בתום כהונה סוערת שמלאה בקרבות בתוך הרבנות ובין הלשכות, ובמשרד לשירותי דת הקימו ועדת איתור בדרך למינוי מנכ"ל חדש לתפקיד הרבנות הראשית.

מפרטים שהגיעו ל'בחדרי חרדים', משה דגן צפוי לסיים את תפקידו ביום שבת הקרוב, השמיני לחודש, כשעד כה דגן לא קיבל הצעה לתפקיד אחר במישור הציבורי, ובשלב הראשון הוא צפוי לעשות לביתו.

במשרד לשירותי דת פרסמו הערב (שני) כי הוקמה ועדת איתור לתפקיד, כך שעד לכ"ו באב ניתן יהיה להגיש שמות לוועדת האיתור בראשות מנכ"ל המשרד לשירותי דת עודד פלוס ונציגי הרבנים הראשיים, נציגות שירות המדינה שימליצו על השמות בפני השר לשירותי דת יעקב אביטן, שימנה את המנכ"ל הבא.

עד להשלמת המינוי שעשוי לארוך כחודש ימים, יכהן עודד פלוס בתפקיד ממלא מקום מנכ"ל הרבנות הראשית, לצד תפקידו כמנכ"ל המשרד לשירותי דת. יצוין כי פלוס כבר כיהן בעבר בשני התפקידים יחד, קודם מינויו של דגן לתפקיד לפני כארבע שנים.

נציין כי המינוי הבא הוא משמעותי מאוד ביחסי הרבנות הראשית, כאשר המנכ"ל הבא צפוי לשמש בתפקיד בסיום התפקידים של הרבנים הראשיים וכן בתחילת הקדנציה של הרבנים הראשיים שייבחרו בתום כהונת הנוכחים.

אחד מהשמות הבולטים לתפקיד, הוא יהודה אבידן, פעיל מוכר בציבור הספרדי, ששימש בעבר בכמה תפקידים סמכותיים.

נציין עוד כי הפעם בלשכות הרבנים הראשיים עובדים בשיתוף פעולה בניגוד לעבר, אז מונה משה דגן ללא הסמכה וכן מנכ"ל בתי הדין הרב מלכא שמינויו עורר סערה וכפי שנחשף ב'בחדרי חרדים' בקרב הרבנים הראשיים פועלים להדיח את הרב מלכא מתפקידו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרב מלכא אוהדים רבים יש לו  

  מלאכי

 2. הרב ארביב הכי מתאים וכולם אוהבים אותו  (ל”ת)


 3. להדיח ולהדיח כל הזמן  

  עתניאל

 4. בושה וחרפה לרבנות שעבריין מורשע בפלילים יהודה אבידן חושבים בכלל למנות אותו לתפקיד כזה ודי לברר בעיריית אשדוד הדברים החמורים שנטענו כלפיו אין מילים בפי להביע תדהמתי על החילול ה' שעוד יצא מזה  (ל”ת)

  אסף

 5. מינוי  (ל”ת)

  יואב

 6. מינוי ראוי בהחלט, אם הרבנות רוצה לקבל פנים של מושחתים ורקובים וגנבים, אז יהודה אבידן הוא מתאים בול כמו כפפה ליד.  (ל”ת)

  יואב

 7. מושחתים נמאסתם  (ל”ת)

  נחנקנו כבר

 8. די לשחיתות נמאס מהשחיתות אני ומשפחתי 20 שנה מצביעה ש"ס אבל למנות עבריין מורשע בשוחד וכו' למנכ"ל הרבנות זה יריקה בפנים של הרבנות הראשית וזילות לדת ויצא חוטא נשכר במיוחד שידוע בשער בת רבים מעלליו הרבים  (ל”ת)

  אדל

 9. משה דגן כישלון  

  אלי

 10. היתי מצפה שאפילו לא יעלה על הדעת שעבריין מורשע בפלילים ימונה למנכ"ל פיצוציה כל שכן לרבנות הראשית פשוט לא ייאמן  (ל”ת)

  יוסי

 11. אם חשבתי שהרבנות הראשית היא המעוז האחרון שאפשר לתלות בו תקווה של יישרות ונקיות כפיים, טעיתי.  (ל”ת)

  עוד 1

 12. איזה יהודה אבידין העבריין שהורשע בפלילים?  (ל”ת)

  יהודה

;