1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

השר מאשים: בגלל החרדים, ההתגברות לא תעבור

שאלת השאלות במערכת הפוליטית לקראת מחר, היא האם פסקת ההתגברות תעבור באופן מפתיע? שקד ניסתה הערב לאתגר את השר אלקין מבכירי הליכוד שנחשב לתומך נלהב בחוק, שהתפתל, השיב כי הוא בבידוד ולא יכול להגיע להצבעה וגם האשים שממילא אין רוב כי החרדים מתנגדים

ארי קלמן, י"ד אב תש"פ 04/08/2020 21:18

לקראת דרמה מחר בכנסת? חברי הכנסת החרדים בהצבעה חברי הכנסת החרדים בהצבעה צילום: באדיבות המצלם

שר המים וההשלכה הגבוהה, זאב אלקין מ'הליכוד', מאשים הערב (שלישי) את הסיעות החרדיות, בכך שבגלל התנגדותם לא יושג הרוב להעברת פסקת ההתגברות, שיוזמת חברת הכנסת איילת שקד מסיעת 'ימינה'.

שקד פנתה הערב בציוץ פומבי לשר זאב אלקין, בו הזכירה לו ציטוט שלו שאמר "פסקת ההתגברות זו הדרך הנכונה והדבר לא יוביל להרס הדמוקרטיה" ושאלה אותו "מה אתה מצביע מחר?".

השר זאב אלקין השיב לשקד: "איילת חבל לבזבז ציוץ סתם. הרי את יודעת היטב שאני בבידוד ולא יכול להצביע מחר", כשהוא מאשים את החרדים, "את גם יודעת שבגלל החלטת המפלגות החרדיות להצביע נגד אין סיכוי לרוב מחר, וההצעה תיפול בוודאות".

עוד כתב השר אלקין לשקד, "חבל לתת ניצחון לשמאל רק כדי להטריל את הקואליציה. מציע לך לדחות את ההצבעה למועד שנוכל לגייס רוב אמיתי בעד".

שקד השיבה לאלקין: "זאב, בידוד לא מונע הצבעה, ח"כים מבודדים הגיעו בעבר להצבעה. אם זה חשוב מגיעים. בנוסף, האופוזיציה התחייבה לקזז כל ח"כ בבידוד שיבקש. אבל תכלס, פשוט תגיע".

כזכור, אמש דיווחנו ב'בחדרי חרדים' כי בסיעות החרדיות טרם גיבשו עמדה סופית אחידה, האם להימנע בהצבעה מחר או שמא להתנגד, כשברקע חשש מנקמה נוספת של כחול לבן בהצבעה בשבוע הבא על ביטול חוק המרכולים שצפויה 'יש עתיד' להעלות ולאתגר את חבריהם לשעבר מ'כחול לבן'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני מזהיר את החכים החרדים!!!  

  HGEC

 2. אני מזהיר אותם!!!!!!!!  

  יעקב

 3. פעם חשבתי שלשקד וסמרטוטביץ יש קצת הגינות ויושר, היום הבנתי שהכל ח... וכל מטרתם להרוס את הקואליציה ובכלל לא את בגץ. עדיף כבר טיבי  (ל”ת)

  מטרילים ומסטולים

  • למה אתה כותב סתם שטויות, שקד רצתה את זה כל הזמן (ל”ת)

   יואל

 4. אם החרדים לא יתמכו זה יהיה בבחינת בכיה לדורות עבורם, מי עוד כמו החרדים  

  יואל

 5. הבגץ הוא הם כל חטאת!!! הנציגים החרדים חיבים להצביע נגד הבגץ הארור הזה  

  דוד

 6. את הליצנים והליצמנים כל מה שמעניין זה כסף . געלט . מאני. מאסרי. דולרים וכו  

  חיים דרוק

 7. שקר וכזב! לא בגלל החרדים!  

  דני כהן

;