1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

מכחיש השואה נעצר וחשבון הפייסבוק של חברו נסגר

מכחיש השואה הצרפתי המפורסם אלן סורל נעצר וחשבון הפייסבוק של חברו נסגר • סורל נידון בעבר כמה פעמים באשמת הסתה גזענית, ובכל פעם ערער והצליח להתחמק מעונש, האם הפעם הצדק ייעשה והאנטישמי ייכנס למאסר על מעשיו 

יענקי פרבר, ט"ו אב תש"פ 05/08/2020 07:57

האם הפעם הצדק ייעשה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פלאש 90

משטרת צרפת עצרה את אלן סורל, אחד האנטישמיים הבולטים במדינה ולא בפעם הראשונה.

סורל, שבעבר נידון למאסר בגין הסתה לשנאה גזענית והכחשת השואה, נעצר בדירתו בפריז ב-29 ביולי בקשר לאתר האינטרנט שלו, "שוויון ופיוס", כך דיווח האתר Le Parisien. האתר מפרט תיאוריות קונספירציה לגבי אופן הפעלת כוחם של היהודים וקורא למהפכה.

אלן שורל נידון בינואר 2019 לשנת מאסר, הוא נמצא אשם בעלבון גזעני, פרובוקציה והסתה לשנאה גזעית בגלל דברים שאמר נגד אדם שתבע אותו, כמה חודשים לאחר מכן, שוב הוא נידון על ידי בית הדין הפלילי בפריז לשנה אחת בכלא, בגין הכחשת שואה, הוא הורשע גם בדצמבר 2018 בגין לשון הרע. בכל פעם ערער ובכך התחמק מהכלא.

בתוך כך, פייסבוק סגרה ביום שני האחרון את דף הפייסבוק ואת חשבון האינסטגרם של דיידונה מבאלה, בעל ברית פוליטי וחבר של סורל. לפני מספר שבועות מחק יוטיוב את הערוץ והסרטונים של דיידונה.

מעצרו האחרון של סורל הינו בגין הסתה לשנאה כלפי יהודים ומעשים ש"סיכנו את האינטרסים הבסיסיים של הרפובליקה". סורל נעצר מספר פעמים, אם כי הוא הצליח כאמור להתחמק עד כה מהכלא באמצעות ערעור על הרשעותיו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הוא יכול לפרסם את דבריו בתקשורת בארץ. לא יצונזר.  (ל”ת)


;