1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. מובייל ואפליקציות

חמש דרכים שאתם חייבים לאמץ כדי להגן על המידע בסמארטפון שלכם

מי שרוצה להישאר בטוח ומוגן מפני איומים, תוכנות זדוניות, פישינג, וירוסים ואובדן נתונים, חייב ליישם חמישה כללים שיגנו מפני תקיפה וגניבת מידע

קובי עוזיאלי, ט"ו אב תש"פ 05/08/2020 22:48

חובת קריאה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

היגיינת סייבר טובה היא חלק בלתי נפרד למי שרוצה להישאר בטוח ומוגן מפני איומים, תוכנות זדוניות, פישינג, וירוסים ואובדן נתונים. כיום כבר קיימת מודעות רבה יותר לכך שאלו דברים שצריך לתרגל לא רק במחשב ובשולחן העבודה, אלא גם בטלפון הנייד. הטלפונים שלנו מחזיקים בכמות אדירה של נתונים אישיים ומקצועיים שלנו ולכן חיוני שנשמור ונגן על המידע שלנו גם במובייל.

חברת אבטחת המידע ESET מציעה חמישה טיפים שיעזרו לכם לשמור ולהגן על המובייל שלכם.

שלב ראשון: בצעו בדיקה

לפני שתגדירו את כל מה שצריך כדי לשמור על המידע שלכם, בדקו האם הפרטים שלכם כבר נחשפו ודלפו. אתרים כמו haveibeenpwned.com ו- breachalarm.com יאפשרו לכם לדעת האם האקרים כבר גילו את הסיסמה שלכם למייל (לצערנו מדובר באפשרות סבירה לחלוטין). התשובה ככל הנראה תיתן לכם את תחושת הדחיפות לטפל בצעדים הבאים במהירות האפשרית.

שלב שני: מספרי זיהוי וסיסמאות

ה-PIN קוד של הטלפון הנייד הוא קו ההגנה הראשון שלכם מפני גניבה פוטנציאלית – לכן חשוב מאוד להימנע משימוש באותו קוד בן ארבע ספרות עבור חשבונות נוספים, ובעיקר חשוב לוודא שהצירופים בהם משתמשים הם שונים עבור מכשירים לעבודה ולבית הם שונים. הדבר נכון גם לסיסמאות. הקפידו להגן על אפליקציות עם נתונים רגישים, כמו אפליקציות בנקאיות, באמצעות סיסמאות ייחודיות המשלבות מספרים, סמלים ואותיות.

שלב שלישי: גם הסמארטפון שלכם צריך ניקיון תקופתי

הקדישו זמן למחיקת אפליקציות שאינכם משתמשים בהן עוד. אתם תופתעו מעד כמה אפליקציות מאחסנות נתונים אישיים מסוג כלשהו, ותוכלו להפחית את הסיכון להיפגע על ידי מחיקתן. בכל מקרה, הרי תמיד תוכלו להוריד מחדש אפליקציה אם אתם תהיו זקוקים לה בעתיד. בין אם מדובר באפליקציית המשחקים שהורדתם לפני שנים עבור הנסיעות הארוכות שלכם, או באפליקציית בנק ישנה אם אינכם משתמשים בה, אינכם צריכים אותן על גבי המכשיר.

שלב רביעי: הגדירו הגנות חזקות

חשוב להיות חמושים היטב במאבק נגד תוכנות זדוניות, אז הצטיידו באמצעי הגנה חזקים. תוכנות אנטי-וירוס יאבטחו את המכשיר שלכם מפני איומי סייבר, כולל תוכנות ריגול, סוסים טרויאניים ואפליקציות זדוניות. חלק מהן גם ידאגו לאבטח את הרכישות שלכם והפעולות הבנקאיות באמצעות תכונה להגנת התשלומים.

שלב חמישי: הישארו מעודכנים

הקפידו לעדכן את התוכנות שלכם, כולל מערכות ההפעלה, ואת פתרונות ההגנה כדי להגן ולשמור על עצמכם מפני פגיעויות שיכולות להיות מנוצלות על ידי האקרים.

שמירה על מערכות מעודכנות היא אחת הדרכים הקלות ביותר לשמור על ביטחון מקוון, מכיוון תוקפים יכוונו לרוב למשתמשים אשר עושים שימוש בתוכנות פגיעות ומיושנות.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;