1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הקלטה מהדיון הסגור: אייכלר טען שלא דנו; ההקלטה מוכיחה אחרת

ח"כ אייכלר טען בתגובה לסנקציות שמתכנן יו"ר הסיעה פינדרוס להטיל עליו, בגין הימנעותו בהצבעה על פסקת ההתגברות, כי לא דנו על כך בתוך הסיעה, אולם הקלטה נדירה שהגיעה ל'בחדרי' מתוך החדר הסגור מוכיחה אחרת. היה גם היה דיון ואף סוכם במפורש שמצביעים נגד • האזינו

ארי קלמן, ט"ז אב תש"פ 06/08/2020 07:56

נחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים' יצחק פינדרוס/ישראל אייכלר יצחק פינדרוס/ישראל אייכלר צילום: הדס פרוש/יונתן זינדל, פלאש 90

חשיפה: הקרב החדש בתוך 'יהדות התורה', שהגיע בעקבות הימנעותו של חבר הכנסת ישראל אייכלר, בהצבעה על חוק פסקת ההתגברות, מסרבת לרדת מסדר היום, חבר הכנסת אייכלר טען אתמול כי לא התקבלה החלטה בסיעה ועל כן פעל עצמאית ונמנע בהצבעה.

בתגובה לפרסום ב'בחדרי חרדים', על כך שיושב ראש הסיעה יצחק פינדרוס צפוי להטיל נגד סנקציות, הבהירו בלשכת חה"כ ישראל אייכלר כי בסיעה לא סוכם על ההצבעה והוחלט להתכנס בנוסף.

בהודעה ששיגר אייכלר לתקשורת נכתב: "בישיבת הסיעה ביום שני היו דעות לכאן ולכאן לגבי פסקת ההתגברות וסוכם להחליט סופית ביום רביעי בבוקר. בפועל יו"ר הסיעה לא כינס דיון נוסף ולכן אין שום הפרת משמעת סיעתית".

אלא שלידי 'בחדרי חרדים' הגיעה הקלטה נדירה, שבפעם הראשונה מעניקה הצצה לתוך חדר סיעת 'יהדות התורה', ובין היתר משמיעה את ההחלטה הסופית שהתקבלה בסיעה.

מההקלטה שהגיעה לידינו נשמע הדיון הערני בסיעה, כשסגן שר התחבורה אורי מקלב מציע להתנגד ומסביר: "הציבור חזק ויבין אותנו, אנחנו לא עובדים אצל שקד". סגן השר מאיר פרוש הבהיר מה יסבירו לציבור: "אנחנו בעד פסקת ההתגברות אבל ההצעה הזאת לא הייתה עוברת ורק הייתה מפרקת את הקואליציה".

לבסוף, הוכרע להצביע נגד, כשהשיקול היה לא להיכנע למה שהוגדר כ'הטרלה שבועית' של 'ימינה'. חבר הכנסת משה גפני סיכם את הדיון באומרו; "אנחנו מצביעים נגד", ופונה ליו"ר הסיעה יצחק פינדרוס: "צריך לדבר עם ש"ס, תדבר איתם, העמדה שלו נגד". יו"ר הסיעה פינדרוס סיכם את הדיון ואמר: "אנחנו נגד אבל לא נפרסם עוד הודעה בנושא עד לתיאום".

מלשכת ח"כ אייכלר נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים להקלטות סתר של דקה מתוך ישיבת סיעה שנמשכה כשעה ובסופה הוחלט להמתין עם ההכרעה עד ליום רביעי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מקווה שאיכלר יצליח לפרק את חונטת הרשע במפלגה הזו  (ל”ת)

  שונא שקרנים

 2. אי אי אי בעלז  (ל”ת)


 3. כשאין יראת אלוהים,מותר לשקר  

  פופ

 4. מישהו מתפלא שאייכלר שקרן?  


 5. מה?! איש ירא שמים, חובש כיפה, משקר?!  


 6. ב"ה. היזהרו כאשר אתם מדברים. אי אפשר כבר לדבר בחופשיות, ואי אפשר לסמוך על אף אחד. היזהרו מקליטים אותכם בכל מצב , אפילו "האוהבים" שלכם.  (ל”ת)

  יוסף

 7. מי שומע כאן החלטה? הרי רוצים קודם לדבר עם שס  (ל”ת)


 8. זה כבר הוכח ש"הנציגים" האלה עושים מה שהם רוצים  


 9. לכל האהבלים פה אגודת ישראל היא בוגדת בבוחרים אייכל בגד במפלגה  

  משה

 10. האוזניים של אייכלר  

  אפרתי

  • היו עם מסכות בחופה.... (ל”ת)


 11. חרדים מטומטמים מצביעים ליהדות התורה.  

  אלי

;