1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

שר הביטחון במכון הביולוגי: "להתחיל בניסוי החיסון על בני אדם"

החיסון לנגיף הקורונה מתקרב. שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, סייר היום במכון הביולוגי בנס ציונה. לשר הוצגו כל ההתפתחויות במירוץ למציאת החיסון לנגיף הקורונה • "יעשה בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי כל התהליכים הנדרשים מבחינת בטיחות רפואית" • צפו

ארי קלמן, ט"ז אב תש"פ 06/08/2020 13:47

"יש לנו את המוצר ביד" גנץ במכון הביולוגי גנץ במכון הביולוגי צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, ביקר הבוקר (חמישי) במכון הביולוגי, ביחד עם מנהל המכון, פרופ' שמואל שפירא, ועוזר השר להתגוננות. במהלך הביקור הוצגו לשר ההתקדמויות בפיתוח החיסון והנוגדן לקורונה.

בסיום הביקור אמר גנץ: "יש להתחיל בניסויים בבני אדם אחרי חגי תשרי. אני מבקש להביע תודה קודם כל לכם, לאנשים במשרד הביטחון ולאנשים במכון שעושים עבודה פנטסטית. כל הניסויים הראשונים שעברו בהצלחה הם בבחינת בשורה מאוד גדולה ותקווה מאוד גדולה. השלב הבא כפי שסיכמנו הוא שהניסויים יתחילו בבני אדם אחרי חגי תשרי. זה יעשה בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי כל התהליכים הנדרשים מבחינת בטיחות רפואית".

גנץ הוסיף: "כמו שלצה"ל יש יחידות מיוחדות שפורצות ופותחות לו את הדרך – אתם הסיירת של מדינת ישראל במשרד הביטחון בתחום החיסונים. אני לשירותכם ומבקש לערב אותי בכל נושא שאפשר להשפיע בו".

ראש הממשלה נתניהו שוחח קודם לכן בשיחת וידאו עם מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא וראשי צוותי המחקר, ובירך אותם על ההתקדמות בפיתוח החיסון נגד נגיף הקורונה: "אני שמח לשמוע על ההתקדמות ואני רוצה לברך אתכם על כך. תמשיכו בנתיב הזה, במהירות המירבית שאתם חושבים שהיא מספקת מבחינה מדעית. הנחיתי לפתח חיסון כאן בישראל מתוך אמונה גדולה באנשינו וביכולות שלנו כמדינה." ראש הממשלה הנחה לקדם את עבודת המטה לבחינת הקמתו של מפעל חיסונים בישראל".

מנהל המכון הביולוגי, פרופ' שפירא: "שר הביטחון, ראש הממשלה החליפי, יצאנו לדרך לפני 6 חודשים, קיבלנו רוח גבית ממשרד הביטחון, ממשרד ראש הממשלה, ניהלנו אינטראקציה טובה עם משרד הבריאות, וממך כמובן באופן אישי כמי שמלווה אותנו. האצת בנו, אצנו כל הזמן ולמעשה אני גאה להראות שיש קבלות. יש חיסון מצוין, יש תהליכי רגולציה שהחיסון צריך לעבור לפי לוח הזמנים שציינת, אנחנו מתחילים אחרי החגים בניסויי בטיחות ויעילות אבל יש לנו את המוצר ביד."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביבי קודם אחר כך האזרחים  (ל”ת)


 2. מי הם הבני אדם שישמשו כשפני נסיון...  (ל”ת)


 3. כדי להוסיף בעזרת ה'  


 4. חיסון  

  דויד

 5. קידוש ה' בחתונת בעלז?  

  נתנאל

;