1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חדשות בריאות

רופאים לליצמן: אל תתערב!

הסערה נמשכת:נציגי הרופאים דורשים מליצמן במכתב חריף, בעקבות פרשת הילדה המאושפזת ב'שניידר', שלא להתערב בשיקולי הדרג המקצועי, ולחדול מלהטיל פחד על רופאי המחלקה ומתמחיה
אבישי קופרמן, בחדרי חרדים, ט"ז כסלו תש"ע 03/12/2009 00:45

הייד פארק רופאים. ליצמן מטיל עליהם מורא ופחד

כאילו שלא שמעתם מספיק בימים האחרונים על פועלו של השר ליצמן:

כאן הוא מסעיר את המדינה בתוכנית להפרדת בתי החולים הפסיכיאטריים, שם הוא נפגש עם ארגוני ההצלה. ובין לבין הוא מספיק להשחיל פגישה מסוקרת עם ראש הממשלה ובה הוא דוחק בו להקפיא את גזירת ההקפאה בערים החרדיות.

והנה שוב ליצמן בראש הכותרות.

והפעם עם פרסום מכתב שנשלח בשם 15,000 רופאים מרחבי הארץ, ושנחתם בידי יושבי הראש של האיגודים המקצועיים של עובדי הרפואה בארץ. במכתב, תוקפים הרופאים את התערבותו של ליצמן בפרשת הילדה שהוגדרה כמתה מוות מוחי, בבית החולים שניידר.

כזכור הורה ליצמן לרופאים להמשיך ולטפל בילדה טיפול מלא ולא לנתקה ממכשירי ההחייאה, ואף בא בעצמו מספר פעמים לבית החולים לוודא את קיום הוראתו.

הרופאים מכנים את התערבותו של ליצמן בפרשה, התערבות בוטה שלא במקומה, בשיקולי הדרגים המטפלים. בהמשך המכתב מטיחים הרופאים בסגן השר, כי הוא משתמש בתפקידו הרם בכדי להטיל פחד ומורא על הדרגים הכפופים לו. הם דורשים ממנו לחזור בו מהתערבותו ולהבהיר כי הוא מגבה את החלטות הצוות הרפואי במלואן.

בשלב זה, התינוקת בת עשרה החודשים, עודנה חיה ומונשמת ביחידה לטיפול נמרץ שבבית החולים שניידר ומטופלת בטיפול מלא הכולל את הזנתה.

ליצמן הגיב היום מעל בימת הכנסת לפרשה, ושב וטען כי אמה של הילדה הוחתמה שלא מידיעתה על טפסי ההסכמה למוות מוחי, וכי בסמכותו כסגן השר הממונה לבוא ולבקר ביקורי פתע בבתי החולים. את ביקוריו החוזרים ונשנים הסביר השר בכך, שכשיצא משם בפעם הראשונה, הוא לא היה שקט עם מה שראה.

התעקשותו של ליצמן, כי על הרופאים להמשיך ולטפל בתינוקת, נובעת מפסיקת ההלכה של גדולי הרבנים בדור האחרון, לפיה אדם שמת מוות מוחי איננו בגדר מת, פסיקה שעמדה במרכז סערה מתוקשרת, עם קביעת מועצת הרבנות הראשית לפני שלשה חודשים, כי מוות מוחי מקובל עליה כקריטריון לקביעת רגע המוות, מה שמוביל להתכנות הלכתית לתרומת אברים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרופאים צודקים ביותר במקרה זה. אל לפוליטיקאי להתערב  

  זאביק

 2. אסור להתריע על רצח שהוא גם עבירה על החוק  

  לזאב

 3. כל עוד שליצמן פועל כפי הוראת מרן הגריש .אני מצדיע לו.  (ל”ת)

  החשובער

 4. האמת היא שליצמן, עם כל הכבוד, לא יכול לפעול נגד  

  דוד

 5. מגיב 2 איש חשוך ונבער שמכנה רופאים  

  חגי

 6. יש לא מעט יהודים חרדים שהייתי מחליף תמורת גלעד שליט  

  יהושע

 7. ל-2 כפיות טובה .תתבייש לך!  

  אשר

 8. לטפל בתינוקת עד הסוף!  

  עומרי