1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

לראשונה: פרס הראשל"צ לזכרו של הרב עובדיה

עירית ירושלים הכריזה על ייסודו של פרס לספרות תורנית ע"ש הראשל"צ הגאון מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל. הפרס יוענק לראשונה בסמוך ליום פטירתו החל ב-ג' חשוון במלאות שבע שנים להסתלקותו

ידיעה אינפורמטיבית, י"ט אב תש"פ 09/08/2020 16:16

כובש את עולם התורה הרב עובדיה יוסף זצ"ל הרב עובדיה יוסף זצ"ל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עיריית ירושלים תקיים השנה תחרות חיבורים ראשונה מסוגה. בקרוב תוקם ועדת רבנים עליונה בראשותו של הראשל"צ מרן הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל, אשר תבחר את העבודות המצטיינות שיזכו בפרסים כספיים יקרי-ערך. על כך הכריזו ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומ"מ ראש העיר הרב צביקה כהן.

משה ליאון ראש עירית ירושלים אמר, כי הראשל"צ הגר"ע יוסף זצ"ל היה קשור בכל נימי נשמתו בירושלים. את ירושלים איוה למושב לו, כאן למד תורה, בירושלים חיבר את חיבוריו ההלכתיים ונוכחותו בעיר הוסיפה מימד ומשמעות להיותה של ירושלים עיר ממנה יוצאת תורה והוראה לכל ישראל. ראויה יצירתו ומורשתו ההלכתית הגדולה להיות מגדל אור בלימוד התורה הלכה למעשה. עירית ירושלים גאה על הזכות להעניק פרסים למחברים תורניים הממשיכים ברוח תורתו ומשנתו ההלכתית של מרן, הוסיף ראש העיר.

בקול קורא שפורסם נקראים בני תורה, תושבי העיר ירושלים או תושבי חוץ הלומדים בירושלים, להגיש לוועדת השופטים מאמרים או חיבורים הלכתיים פרי עטם שנכתבו ברוח דרכו ומורשתו ההלכתית של מרן הראשל"צ הגר"ע יוסף זצ"ל. את החיבורים ההלכתיים צריך להגיש לוועדת הפרס עד ליום ראשון, י' באלול תש"פ (30 באגוסט). ועדה של תלמידי חכמים שתמונה ע"י הראשל"צ  הגר"י יוסף תמיין את העבודות ותמליץ בפני ועדת הרבנים העליונה על העבודות המצטיינות.

כותבי העבודות המצטיינות יזכו במלגות יקרי ערך. פרס ראשון: 30,000 ₪, פרס שני 18,000 ₪, פרס שלישי 9,000 ₪ ובנוסף חמישה פרסי משנה בסך 4,500 ₪ כל אחד.

הפרסים יוענקו במעמד תורני, שיתקיים ב-כ"ז תשרי תשפ"א, בסמוך ליום פטירתו. המעמד בראשות הראשל"צ מרן הגר"י יוסף הרב הראשי לישראל, בניו הרבנים הגאונים, מרנן ורבנן היושבים על מדין, גדולי ומרביצי התורה, ראש עיריית ירושלים, נבחרי ציבור ומוקירי זכרו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;