1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מאבטחת בבית המשפט הושפלה - ותפוצה בעשרות אלפי שקלים

מאבטחת שעבדה בבית המשפט בנצרת, תבעה את המדינה בעקבות השפלה שעברה לאחר שדיווחה כי בהריון • בהסכם פשרה שהגיעה עם המדינה נקבע כי היא תפוצה ב-40,000 שקלים

אבי גדלוביץ', י"ט אב תש"פ 09/08/2020 20:42

"בוא נעזור לה להזדקן בכבוד" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

תושבת חיפה שהחלה לעבוד כמאבטחת בבית המשפט בנצרת לפני כשבע שנים וזכתה לטענתה להערכה רבה, אך לפי התביעה שהגישה נגד המדינה, כשהודיעה לקב"ט האחראי עליה כי נכנסה להריון היא הועברה לתפקיד מינהלי, ושכרה קוצץ משמעותית. היא לא שתקה ותבעה את המדינה ובמסגרת הסכם פשרה תפוצה ב-40,000 שקל.

בתביעה שהגישה נגד המדינה באמצעות עו"ד יריב רז ועו"ד אדיר צבי ממשרד "צבי-רז ושות' עורכי דין", בשנת 2017, דיווחה הצעירה  לקצין הביטחון האחראי עליה כי היא נמצאת בחודש השני להריונה הראשון. בכתב התביעה נטען כי מרגע זה השתנה כלפיה היחס באופן קיצוני והיא הופלתה רק בשל הריונה: הקב"ט העביר אותה לתפקיד מינהלתי, צעד שהביא לצמצום משרתה ולהפחתה בשכרה החודשי.


עורכי הדין יריב רז אדיר צבי//צילום: זרובינסקי תקשורת

המאבטחת ביקשה מקצין הביטחון להשאיר אותה בתפקיד אבטחה, כדי ששכרה לא ייפגע אך זה ענה לה בין היתר: "את צריכה להיות מודעת לכך שאני עושה לך טובה שאני משאיר אותך פה כשנכנסת להריון, תרשמי טוב מה שאני אומר לך. מותר לי להתחיל הליך פיטורים עם אישה בהריון. אם המקצוע הוא פיזי ואישה נכנסה להריון, ואני מוכיח שאין לי משהו אחר להעסיק אותה שהוא לא באבטחה, משרד העבודה מאשר פיטורים כאלה. אני בא לפנים משורת הדין כי אני זוכר לך חסד נעורייך, מאבטחת שלנו שגדלה פה, בוא נעזור לה להזדקן בכבוד עד ללידה, שתקבל את דמי הלידה והכל יהיה בסדר. ועכשיו זה בא עליי בהפוך על הפוך. את באה אליי עם שיח על זכויות... אני לא אוהב את זה... אהה, תשמע, אני רוצה לשבת פה רגל על רגל".

השיחה לא עזרה ובעקבות כך היא הגישה לבית הדין לעבודה תביעת פיצויים נגד המדינה, שהוגשה על ידי עו"ד יריב רז ועו"ד אדיר צבי ממשרד "צבי-רז ושות' עורכי דין". לאחרונה, במסגרת הסכם פשרה נקבע כי המאבטחת תפוצה על ידי המדינה ב-40,000 שקל. עו"ד יריב רז ועו"ד אדיר צבי מסרו בתגובה: "אנחנו שמחים וגאים שהעבודה הקשה השתלמה ושהאמת יצאה לאור. זהו ניצחון ענק לציבור הנשים ולשיוויון. קיבענו את העובדה שכל מעסיק, באשר הוא, חייב לשמור על זכויות נשים בהריון ואסור להפלות אף אחת רק בגלל שהיא בחרה להביא ילד לעולם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;