1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

פרופ' גמזו לראשי הרשויות: "יש לכם את הכוחות הניהוליים למנוע סגר"

לאחר שנפגש עם ראשי מועצות ונציגים מהמגזר החרדי, נפגש ממונה הקורונה עם בכירי המגזר הערבי ואמר להם: "יש לכם את הכוחות הניהוליים והמנהיגותיים לעשות את זה בלי סגר"

יוסף קלייןי"ט אב תש"פ 09/08/2020 23:15

במאמץ של הרגע האחרון פרופ' גמזו במפגש עם ראשי רשויות פרופ' גמזו במפגש עם ראשי רשויות צילום: באדיבות המצלם

מאמצים למניעת הסגר: לאחר שנפגש בשבוע שעבר עם ראשי מועצות ונציגים מרשויות חרדיות, ובהמשך למדיניות ההתערבות בערים אדומות וכתומות שמוביל פרופ' רוני גמזו, מנהל "מגן ישראל", נפגש היום גמזו עם ראשי הרשויות הערביות.

המפגש  שבו הותנעה התוכנית להפעלת מערך סיוע והתערבות בערים אדומות וכתומות בחברה הערבית, התקיים הבוקר בתל השומר ונוהלה ע"י פרופ' גמזו ואיימן סייף, אשר מונה על ידי  גמזו לשמש כראש המטה לחברה הערבית במסגרת "מגן ישראל" ושיוביל מעתה את יישום ותכלול הפעולות מול הרשויות.

במפגש השתתפו: ראשי הערים הערביות טייבה, כפר קאסם, קלנסואה, יפיע, עין מאהל, ערערה, ירושלים(מזרח העיר), ירכא, כפר מנדא, זמר, לצד נציגים ממשטרת ישראל, פיקוד העורף, משרד הפנים, משרד הביטחון, משרד הבריאות, נציגי כלל קופות החולים, מרכז השלטון המקומי ונציגים נוספים.

במהלך הישיבה נבחנו לעומק הצעדים שיש לבצע על מנת להפעיל מאמץ מרוכז לבלימת   התפשטות המגפה בערים אלו. בין היתר סוכם על הקמת חמ"לים מבצעיים בהם יבוצע ניהול ממוקד של כל הפעולות, ביצוע קיצור משמעותי בכל נקודות השרשרת בישובים אלו, תוך גיבוי משאבים וסגירה מהירה של חסמים בכל נקודות התהליך:  בדיקות, חקירות, הפניות ובידודים.

כן סוכם על הגברת מאמץ האכיפה הממוקד של המשטרה, בדגש על סגירת מעגלי מודיעין מהירים על אירועי התקהלות, ובפרט חתונות והפרת בידודים, זאת לצד סיוע מקיף וסוציאלי למשפחות בבידוד - בניהול מדויק של החמ"ל. כמו כן, בדומה לפעילות המושקעת במגזר החרדי, סוכם על מאמץ משותף של כלל הגורמים להגברת  שיעור האזרחים שיועברו למלוניות.  

ממונה הקורונה, הפרופ' גמזו, הבהיר כי המטרה משותפת וכי על כל ראשי המגזרים לתת יד למאמץ הלאומי שמטרתו מניעת וצמצום ההתפשטות. "יש לכם את הכוחות הניהוליים והמנהיגותיים לעשות את זה בלי סגר", אמר גמזו שביקש את הירתמותם של ראשי הרשויות למאמץ במטרה להביא לחלחול המסרים עד לשטח.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סוף סוף אחד שיורד לשטח מנסה ללמוד על הקשיים ולא משתמש בנו רק כשק חבטות  (ל”ת)


 2. מר גמזו היכן הבטחתך???  

  אלי

 3. גם זו בלה בלה בלה גם זו בלה בלה בלה גם.......  (ל”ת)


 4. גמזו לטובה? חריט ברית  (ל”ת)


 5. שערי תירוצים לא ננעלו  

  שתפו. לזיכוי רבים

 6. גמזו שרוול קצר וחולצה בפנים  (ל”ת)


 7. חרדים דבילים , מאשימים את כל העולם , בעוולות שאתם עושים, תמשיכו להפיץ מגיפה.  (ל”ת)

  ליטאי

 8. יש חרדים הרוצים סגר בתנאי שהם חולים...  

  שריר

;