1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

משרד הבריאות מודיע: התגלה חולה בעכברת

משרד הבריאות מעדכן כי התגלה בישראל מקרה של חולה בעכברת. החולה ביקר בתחילת יולי בנחל שניר. עם זאת, בבדיקות שבוצעו התברר שאיכות המים תקינה

יוסף קליין, כ"א אב תש"פ 11/08/2020 17:12

חשש במסלולי הטיולים חרדים רוחצים בנחל ואדי קאלט, אילוסטרציה חרדים רוחצים בנחל ואדי קאלט, אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האם מחלת העכברת חוזרת? משרד הבריאות מעדכן היום על קבלת דיווח של חולה בעכברת. החולה עבר חקירה אפידמיולוגית ממנה עלה כי ביקר בתחילת חודש יולי בנחל שניר בצפון. עם זאת, הבדיקות שנערכות באופן שגרתי בנחל העלו תוצאות תקינות.

במשרד מדגישים שאין סיבה לבהלה, שכן בנוסף לכך שהבדיקות מצאו כי איכות המים תקינה, לא מדובר במקרה ראשון. "מתחילת השנה, דווח על מקרה אחד נוסף של עכברת, ללא קשר למקרה הנוכחי או לנחלי הצפון", נמסר מהמשרד שם מוסיפים כי "איכות המים בנחל נבדקת באופן שגרתי ותוצאות בדיקות המים האחרונות תקינות. המשרד ממשיך במעקב".

נזכיר כי לפני שנתיים השתוללה בארץ מחלת העכברת, שגרמה לכך שכ40 מבקרים בנחלי הצפון חלו, חלקם נזקקו לאשפוז. האבחון הראשוני על איתור המחלה שנחשבת לנדירה בוצע בידי צוות המיון בבית החולים 'מעייני הישועה'.

המחלה נגרמת כתוצאה מהפרשות של בעלי חיים שנשארות במים. היא נחשבת לנדירה, ובמידה ואינה מטופלת עשויה לגרום במצבים מסויימים לסכנה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה בחור מבעלז בן 17  (ל”ת)

    אלי

    • וואו, מי יודע איזה עוד מחלות ונגיפים מסתובבים אצלם. (ל”ת)


;