1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

פליטת הפה של סגן השר החרדי עוררה סערה: "חינכו אותך לאנטישמיות"

סגן השר יצחק כהן (ש"ס) ניפק היום פליטת פה מביכה כשלגלג על מוצאו של חה"כ אלכס קושניר. דבריו עוררו סערה וזכו לגינויים, והוא מיהר להתנצל • "לבוז למבטא של העולים, לציין את עובדת היותם עולים בטון מזלזל ומתנשא, ולהפנות עורף למסירות הנפש שלהם לשמור על יהדותם בארץ מוצאם זו בורות ורשעות"

ארי קלמן, כ"ב אב תש"פ 12/08/2020 19:46

מיהר להתנצל ולהבהיר יצחק כהן במליאה יצחק כהן במליאה צילום: דוברות הכנסת

סגן השר יצחק כהן עורר סערה במליאת הכנסת לאחר כשתקף והשמיץ את חבר הכנסת אלכס קושניר מסיעת 'ישראל ביתנו' שכינה אותו "עולה חדש עם מבטא רוסי". כהן מיהר להתנצל, בישראל ביתנו מנצלים את ההזדמנות להסתה נגד החרדים.

דבריו של סגן השר כהן נאמרו במהלך נאום במליאת הכנסת, במענה להצעה לסדר שהגיש חה"כ אלכס קושניר בנושא תקציב הישיבות, בטענה כי הם משמשים כשוחד פוליטי. אז השיב לו סגן שר האוצר בעלבונות על עברו כעולה מברית המועצות.

"אתה עדיין עולה חדש", הטיח כהן בקושניר והוסיף: "אתה עדיין עם מבטא רוסי כבד, אתה עדיין בא מהתרבות שחינכו אותך לאנטישמיות. תרגע, אתה כבר בארץ ישראל. תתנתק מהמקור מאיפה שהגעת". עוד אמר לחברי סיעת ישראל ביתנו "בזכותם של לומדי התורה אתם חיים בכלל".

חבר הכנסת קושניר הגיב לדבריו של סגן השר כהן, ומסר: "כשמסתיימים טיעונים עניינים לגופו של עניין, החברים מהמפלגות החרדיות תוקפים לגופו של אדם. אני עולה חדש, אבל הספקתי לשרת את המדינה ואני אמשיך לשרת את המדינה, אני אאבק על חופש ושוויון על אפם וחמתם של דרעי, גפני, וליצמן".

בשיחה עם העיתונאי יניר קוזין מיהר סגן השר כהן להתנצל ולהבהיר את דבריו: "לא התכוונתי חלילה לפגוע בעולים או בדוברי הרוסית עם או בלי מבטא, לכולנו היה מבטא. אז אם פגעתי, אני מתנצל" אמר, והוסיף: "יחד עם זאת, הסרטונים שחבר הכנסת קושניר ואחרים מפרסמים בשפה הרוסית ברשתות החברתיות מלאות בהסתה נגד הציבור החרדי ובאמירות פוגעניות מאוד. על כך התרעמתי".

שרת העליה והקליטה פנינה תמנו שטה גינתה את דבריו של סגן השר איציק כהן ומסרה: "להיות עולה חדש זו גאווה, להיות עם מבטא רוסי או כל מבטא אחר זו לא בושה, זה לא הופך אף אדם לפחות ישראלי. אין מקום להתייחסות מזלזלת על רקע מוצא כלפי אף עולה".

גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ התייחס למתקפה של סגן השר כהן על הח"כ הרוסי ובמסגרת נאום במליאה הוא ביקש להתנצל בפני חבר הכנסת קושניר "בשם חברי הכנסת שנכחו באותה שעה במליאה", כשאמר: "אני לא יכול שלא לכאוב ולהתקומם כנגד הדברים המבזים והנמוכים שנאמרו היום על ידי סגן השר כהן".

חבר הכנסת סמוטריץ׳ הוסיף: "עולי ברית המועצות, כמו גם העולים מאתיופיה, מהמדינות האנגלוסקסיות, מדינות ערב ומאירופה הם התגשמות חזון הנביאים של תקומת עם ישראל בארצו וקיבוץ הגלויות. זה פשוט נס מרגש שמתרחש לנו מול העיניים. הדבר הטוב ביותר שקרה לנו כעם באלפי השנים האחרונות".

"לבוז למבטא של העולים, לציין את עובדת היותם עולים בטון מזלזל ומתנשא, ולהפנות עורף למסירות הנפש שלהם לשמור על יהדותם בארץ מוצאם זו בורות ורשעות" אמר סמוטריץ׳ שטען כי "ישבתי היום בכנסת נבוך ומזועזע עד עמקי נשמתי. התביישתי והרגשתי חובה להתנצל בפני ח"כ קושנר. שלא נהיה חלילה בגדר אלה שלא מחו ונראה שנח להם וניתפש כולנו בעוון הלבנת פנים ושנאת חינם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היכן הבעיה?  

  אלון

 2. אז סמוטריץ' מתחיל להתיפייף לקראת חידוש ברית האחים?  

  מצדרביעי

 3. מה סמוטריץ מתערב ? מחפש צומי ? מחפש כיסא אצל ליברמן ?  (ל”ת)


 4. ברברי יהודי  


 5. לליברמן אבידר וקושניר מותר כל ערב באמצעי התקשורת להשמיץ ולהסית נגד החרדים לא שכחנו שפתחו את פיהם על בחורי הישיבות הבאים מחו"ל ללמוד בארץ ומאשימים את החרדים בהפצת הקורונה עוד ועוד ח"כ כהן השיב להם מידה כנגד מידה שילמדו לקח לא להשמיץ אץ החרדים!!!  (ל”ת)

  צבי

  • שכחת את עודד פורר שגם מסית ומדיח (ל”ת)

   משה

 6. לא חכם  


  • מה קרה ??? לדבר ולהשמיץ חרדים זה תמיד בסדר ועובר בגרון . פתאום אומרים מילה הכי קטנה מפרשים אותה בצורה שיוצאת מהקשרה . קדימה תתחילו להרגיש מה החרדים מרגישים שכל הזמן משמיצים ויורדים עליהם ולאף אחד לא אכפת . לזה קוראים אנטישמיות!!!!!!!! (ל”ת)

   יהודי לא דתי שרואה את המציאות

  • טיפשים 


 7. מה אמר? למה צריך להתנצל? אמר את האמת כל הכבוד!!!!  

  ש

  • נכון ! אמר ולא התבייש אמר באופן ברור וחד  

   קובי

 8. סמוטריץ.התינוק המגודל תפסיק להתחנף ולהתנצל בפני כנופית ליברמן וכנופיתו המאשמיצים ערב בוקר וצהרים מעל כל במה את היהדות החרדית בדברי שטנה הגובלים באנטישמיות !!!!  (ל”ת)

  זאב

 9. אם שרת הקליטה כבר מדברת על עולים חדשים שלא יעפו מארץ ישראל אז יש ילד בשם רוהן והוא גדל בארץ ישראל אבל אמא שלו עולה חדשה אבל הילד גדל ונולד בישראל ועיפו אותו מארץ ישראל  (ל”ת)

  נחמן

 10. בני ברק הלכה ב CROSS FIRE אש 🔥  (ל”ת)


 11. לא מספיק להיות צודק אלא גם חכם כמכלוף דרעי מילא ארצו קדושה ערלים גויים ומהגרי עבודה ומבקש שכר מצוות עולם התורה  (ל”ת)


 12. סוף סוף משהו מדבר בשפתם,כל הכבוד שהוא הוציא אותם משלוותם  (ל”ת)


 13. הבדיחה הגדולה, שאם קושניר יתחרד, חרדי אשכנזי יעדיף לחתן את הילדים שלו עם הילדים של קושניר מאשר עם הילדים של מרגי, או כל שסניק אחר.  (ל”ת)

  אירוניה חרדית

 14. באמת לא מתאים לו. תוצאת השחצנות והכח של החרדים.  (ל”ת)

  מילה אי אפשר להחזיר

 15. פרימיטיבי  

  יוני

 16. ואני אומר שכהן דיבר דברי הבל ושטות !!!  

  אני חרדי

 17. חינכו אותך לאנטישמיות  


 18. מתביישת בדבריו של השר כהן .שנאת חינם והלבנת פנים .וזה בה מאדם דתי ..  (ל”ת)


;