1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

יפרשו מהקואליציה? ליצמן במסר תקיף לנתניהו

הטון מחריף: כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', נראה כי משבר תקציב הישיבות עולה שלב • אחרי שאושר תקציב ענק למשרד החינוך ולאור הפרסומים על ההתחייבות של ראש הממשלה נתניהו להעביר את הכסף, והמניעה הטכנית. כעת מגיע האיום, בראיון לעיתון המודיע הבוקר מאיים השר ליצמן ומרמז כי סיעת יהדות התורה נמצאת רגע מפרישה מהקואליציה

ארי קלמן, כ"ג אב תש"פ 13/08/2020 09:37

משבר תקציב הישיבות ליצמן עם נתניהו ליצמן עם נתניהו צילום: שלומי כהן, פלאש 90

משבר הישיבות עליו דווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', ולאחר הפרסומים על כך שראש הממשלה התחייב להעביר את הכסף לסיעות החרדיות אך לא מצא את הדרך הטכנית להעברה, יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן מחריף את הטון ומעביר מסר תקיף כלפי ראש הממשלה.

בראיון הבוקר (ראשון) לעיתון ׳המודיע׳ רומז השר יעקב ליצמן כי סיעת יהדות התורה נמצאת רגע מפרישה מהקואליציה, בראיון הוא מבהיר כי "כל עוד לא ימצא פתרון לתקציבי הישיבות , נצטרך להתנגד להצעות חוק מסויימות, גם אם הן של הקואליציה".

ליצמן מאשים את ראש הממשלה ואת התנהלות הקואליציה, בטענה כי "היה מספיק זמן להסדרת העיכוב בתקציבי הישיבות וזה לא נעשה עד עכשיו". כזכור,  דווח כי כבר לפני למעלה מחודש נועדו ראשי הסיעות החרדיות עם ראש הממשלה בנושא, אך הפתרון לא הגיע עד עכשיו.

ליצמן אומר עוד כי "אין סיבה שנתמוך אוטומטית בכל הצעה של הקואליציה בעוד שסכנת קיום מרחפת על עולם הישיבות". לא מופקע כי במקרה ולא יושג פתרון השלב הבא יהיה איום לפרישה מהקואליציה ושמא אף איום שימומש בפועל.

נציין כי 'בחדרי חרדים' מלווה את סאגת תקציב הישיבות עוד מלפני כשנה, אז התריע ופירט ׳בחדרי חרדים׳ את המשבר הצפוי, והציג נתונים שיביאו את תקציב הישיבות לשפל, אלא שבסיעות החרדיות סירבו לפעול.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חברותא  

  מאור בוחבוט

 2. עולם הישיבות ישלם ביוקר על בגידתן של המפלגות החרדיות  

  מעשיהו מחכהלו

 3. תמיכת הציונים?  (ל”ת)

  ישיבה

 4. ברגע שהכספים יזרמו לישיבות גם הצעות חוק של חילולי שבת יעברו  


;