1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. חינוך ילדים

מה עושים בכדי שהילדים יגדלו צדיקים וטובים וילכו בדרך התורה? ומה ענה הסטיייפלר הקדוש

היום (חמישי) כג' באב, יום פטירת רבי יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל • הרבנית חגית שירה עם סיפורים מחזקים על גודל מעלת התפילה והסבר מיוחד לאמהות הרוצות שילדיהם יגדלו מחונכים, עם מידות טובות, בריאים ושמורים

חגית שירה, כ"ג אב תש"פ 13/08/2020 12:27

התשובה המדוייקת ילדים מעתירים בתפילה בציון של הרבי ילדים מעתירים בתפילה בציון של הרבי צילום: שוקי לרר

מספר חודשים לפני פטירתו של רבי יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל שיום פטירתו הוזכר היום (חמישי) כג' באב, נכנס אליו אדם יקר ושאל: רבי, מה עושים בכדי שהילדים יגדלו צדיקים וטובים וילכו בדרך התורה? התרגש הסטייפלר וחזר על דבריו: מה עושים? והוא חזר שוב, והתפלא: מה עושים? מתפללים!.

עד היום אני מתפלל ומוריד דמעות שחיימק'ה שלי יצא בן תורה. מדהים! חיימקה שלי הוא הגאון האדיר, שר התורה - מרן רבי חיים קניבסקי שליט"א, שכבר אז, באותם ימים נודע כגדול וגאון בישראל, כבר אז כתב ספרים, וערך סיומים מידי שנה, ועדיין, התפלל עליו אביו והוריד דמעות בעבורו, דמעות שבהן תלה את הצלחתו הרוחנית של בנו - המאור של דורנו!

מעשה נוסף סופר על אדם חשוב שביקש בשעתו ממרן הסטייפלר זצ"ל ברכה, ברכה שיצליח בחינוך ילדיו. ברכה? שאל הסטייפלר, בברכות לא מחנכים ילדים! לילדים מוצלחים דרושות אין ספור תפילות ובקשות! אותו אדם לא הרפה והעז וביקש: ובכן, שהרב יתפלל… התפלא הסטייפלר ושאל: החוב עליך, ואתה מגלגל אותו עלי? התנצל האדם החשוב ואמר: אבל אני לא יודע להתפלל... הרב יודע! ענה הסטייפלר מדהים: תבקש מהאמא – אמא יודעת להתפלל!

כן, ילדים גדלים מתפילות, ילדים צומחים ועולים מדמעות ובעיקר מהדמעות שלך, אמא!

הסטייפלר כתב מסר אדיר לנשים בענייני הבית וחינוך הבנות והבנים, והנה עצותיו המופלאות שאף שנכתבו לפני עשרות שנים עדיין רלוונטיות, פועלות ומשפיעות:

א. ילדים שגדלים בבית שאמא מתפללת מילה במילה, מבינים יותר גמרא ומשנה מכל ילד אחר.

ב. ילדים שגדלים בבית שאמא אומרת כל ברכה לאט ובנחת, יש להם מידות טובות ופחות חוצפה.

ג. אמא שמתפללת בכל יום ונושאת עיניה לשמיים, הילדים שלה מוצלחים מילדים אחרים.

ד. ילדים שגדלים בבית שאמא מוותרת לאבא, ולא מעירה לו הערות, יש להם מידות טובות והזנה נפשית גבוהה וקדושה מכל ילד אחר.

ה. יותר מכל קלטת חינוכית שבעולם, מקרינה ברכת "שהכל נהיה בדברו" שאמא יהודייה אומרת בקול בבית.

ו. ילדים שגדלים בבית שאמא מברכת ברכת המזון בקול, יש להם שמירה ממחלות ומתאונות דרכים, והגנה עצומה בשמיים.

ז. אמא שמזכירה שם שמיים: "ישתבח שמו", "בעזרת השם" כל היום, לילדים שלה יש חן של יוסף הצדיק על פניהם. מדהים! (הבאתי בסידור "שירת חיי" עם אוצר תפילות מיוחדות לנחת)

כיסאו של הצדיק נמצא עדיין בביתו של שר התורה רבי חיים קנייבסקי, הרבנית ע"ה הייתה מושיבה עליו נשים שבאו לבקש ישועה ומבקשת שיאמרו פרק תהילים, כי כיסא של צדיק, הוא מקום שהתפלל בו צדיק והוא מסוגל לישועה.

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הסטייפלער הקדוש?  


;