1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ההחלטה התקבלה: תיירים ישראלים יוכלו לבקר ביוון ללא בידוד

יש לאן לטוס? ממשלת יוון החליטה כי תיירים ישראלים לא יחויבו בבידוד, אך מנגד, הם יוכלו לבקר רק במספר יעדים מוגדר שייקבעו על ידי ממשלת יוון • שר החוץ אשכנזי אירח הבוקר את מקבילו היווני ובירך על ההחלטה

ארי קלמן, כ"ג אב תש"פ 13/08/2020 13:13

מספר יעדים מוגדר אשכנזי ושר החוץ היווני אשכנזי ושר החוץ היווני צילום: משרד החוץ

השמים נפתחים: יוון תכניס לשטחה תיירים ישראלים, ואלו לא יאלצו להיכנס לבידוד. שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם מקבילו היווני והודה לו על ההחלטה.

שר החוץ גבי אשכנזי אירח הבוקר את מקבילו היווני, שר החוץ ניקוס דנידיאס בלשכתו בירושלים. בפגישה בין השרים עלו נושאים שעל סדר היום המדיני בין שתי המדינות בהם יחסי הידידות החמים בין ישראל ויוון, חשיבות פתיחת יוון לתיירות ישראלית בעידן הקורונה וחשיבות היחסים הבילטראליים, הטרילטראליים (עם קפריסין) והאזוריים, כמו גם האינטרסים אותם חולקות המדינות.

שר החוץ, גבי אשכנזי הודה למקבילו על ההחלטה לאפשר לתיירים ישראליים להיכנס לשטח מדינת יוון ואמר: "אני מברך על החלטת יוון לאפשר תיירות מישראל ביוון בעידן קורונה. החלטה זו מבטאת את הקשר החם בין המדינות והרצון המשותף לחזור לשגרת חיים נורמלית בעידן הקורונה ומקווה שמדינות אירופיות נוספות יאמצו גם הם החלטה זו".

לאור חשיבות נושא פתיחת השמיים וחידוש התיירות בין המדינות, סוכם כי משרדי החוץ של המדינות יגבשו מתווה מוסכם שיאפשר כניסת תיירים ואנשי עסקים ישראלים ליוון בעידן הקורונה.

בנוסף, שני השרים שוחחו גם על ההתפתחויות האזוריות, באתגרי היציבות והשגשוג של אזור הים התיכון.

בפגישה ציינו השרים את החשיבות הרבה הן לישראל והן ליוון בפיתוח נוסף של היחסים הבילטראליים בין המדינות בתחומי החדשנות, המסחר, התיירות והאנרגיה (כולל ה-eastmed והכבל החשמלי).

בהמשך השרים דנו גם בהמשך שיתוף הפעולה והעמקת הקשרים האסטרטגיים והמדיניים בין המדינות בהקשרים האזוריים והגלובליים.

שר החוץ היווני הזמין את עמיתו הישראלי לקיים ביקור גומלין ביוון. השר אשכנזי נענה להזמנה והביקור יתקיים בעתיד הקרוב, במועד שיתואם בין משרדי החוץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;