1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

איראן תגביר את פעילות העשרת האורניום בכור בנתאנז

מסמך של הסוכנות לאנרגיה אטומית מלמד כי איראן החלה לשנע צנטריפוגות חדשות לכור בנתאנז, בו אירע בחודש שעבר פיצוץ מסתורי. מחר ייפגש שר החוץ האמריקאי, מייק פומפאו, בווינה עם ראש סבא"א

יענקי פרבר, כ"ג אב תש"פ 13/08/2020 17:10

לאחר התקיפה מזכיר המדינה של ארצות הברית, מייק פומפאו מזכיר המדינה של ארצות הברית, מייק פומפאו צילום: רויטרס

ממסמך של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית עולה, כי איראן החלה להעביר צנטריפוגות חדשות לכור בו אירע בחודש שעבר פיצוץ באחד ממתקניו. כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

הרפובליקה האסלאמית מעבירה צנטריפוגות מתקדמות המשמשות להעשרת אורניום - מתכת הכבדה הדרושה לכוח גרעיני וכלי נשק, לאולם חדש במתחם הדלק העיקרי שלה בנתאנז.

מהנדסים איראניים כבר התקינו צנרת חדשה הדרושה לצבירת נפחים גדולים יותר של חומר שיופק על ידי שלושה צנטריפוגות חדשים, כל אחד מהם מצויד ב-164 מכונות המסתובבות במהירות עצומה, על-קולית, כך עולה ממסמך שהופץ לדיפלומטים בסוף החודש שעבר.

מחר (שישי), ייפגש שר החוץ האמריקאי, מייק פומפאו, בווינה עם ראש סבא"א, רפאל מריאנו גרוסי. ג'קוזי שלח לאיראן את הנציג הבכיר של הסוכנות לקראת הפגישה.

איראן אמרה כי תאפשר לפקחי סבא"א לבקר באתרים שיבקשו לראות, אך התנתה את האישור לראות מראש את תוכנית הביקור, אך הסוכנות והממשל האמריקאי מסרבים לכך בתוקף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;